Ilhan Omar, ‘Manga’dan arkadaşı Ocasio-Cortez’i savunmasız gruplardan önce aşı yaptırdığı için eleştirdi

by Haber Fora

Demokrat Partili Temsilciler Meclisi üyesi Ilhan Omar, kendisi gibi “Manga” üyesi olan Alexandria Ocasio-Cortez’in de aralarında bulunduğu bazı parlamenterleri, ön cephe çalışanlarından, yaşlılardan ve yüksek risk taşıyan diğer gruplardan önce aşı olmaları nedeniyle eleştirdi.

Bu yaz koronavirüs komplikasyonları sebebiyle babasını kaybeden Omar pazar günü şöyle tweet attı:

Cumhuriyetçi Senatör Rand Paul de Ocasio-Cortez’i aşı olduğu için Twitter’da eleştirmişti.

Ocasio-Cortez eleştirilere verdiği karşılıkta, “Vay canına, belki de Cumhuriyetçi Parti, halkın bilime, maskelere ve Kovid’e inancını baltalamak için bu kadar çok zaman harcamamış olsaydı, liderler halkı kendimiz yaptırmadığımız yeni bir aşıyı yaptırmaya çağırdığında neler yaşanabileceğine dair yanlış bilgi içeren muhtemel sonuçları düşünüp taşınmak zorunda kalmazdım!” dedi.

Ocasio-Cortez ikinci bir tweet’teyse şu ifadeleri kullandı:

Aşı oluşunu Instagram’dan yaptığı canlı yayınla paylaşan Ocasio-Cortez, aşının Kongre üyelerine sunulduğunu ve üyelere “yönetim planının devamlılığı” açısından aşı olmaları için ısrar edildiğini söyleyerek bu işlemi “ulusal güvenlik önlemi” olarak nitelendirdi.

Aşıyı erken yaptıranlar arasında Başkan Yardımcısı Mike Pence, seçilmiş başkan Joe Biden, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ve Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell yer alıyor.

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news

Haber Fora için çeviren: İrem Oral

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap