İmamoğlu, bakkal ve esnafları ziyaret etti: Dükkanlarımızı veresiye ile döndürüyoruz, “çocuğum aç” diyene “yok” diyemiyoruz

by Haber Fora

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gaziosmanpaşa’da bakkal ve esnaf ziyaretleri yaptı.

Bazı ensaflarla sohbet eden İmamoğlu, ekonomik krizden etkilenen işletmelerin sorunlarını dinledi.

Bakkal dükkanı işleten Özlem-Ercan Özer çifti ise İmamoğlu’na sıkıntılarını anlattı.

Dükkanı veresiye ile döndürdüklerini söyleyen çift, “Kimseye ‘Yok’ diyemiyorsun. Adam geliyor, ‘Çocuğum evde aç’ deyince, ne diyebilirsiniz? Kendi çocuğum evde aç kaldığı zaman benim hoşuma gitmez. Başkasının da çocuğu evde aç kalmasın. Bu yüzden, elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Ama tabi bizim gücümüz de bir yere kadar”dedi.

Özer çifti, en büyük sorunlarının zincir marketlerle rekabet edememek olduğunun altını çizdi.

Bu tarz işletmelerin, sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde belli bir saate kadar açık olduğunu belirten çift, buna karşılık sokak ve cadde esnafının kapalı olduğunu aktardı. Zincir marketlerin kırtasiye, züccaciye, tuhafiye ve benzeri dükkanlarda satılan ürünleri, o tarz dükkanlar kapalı olmasına rağmen müşteriye sunabildiğini hatırlatan bakkal çift, bu durumun haksız rekabet yarattığına dikkat çekti. Kendilerinin ve esnaf komşularının ekonomik sıkıntılara güçlerinin yetmediğini kaydeden çift, “Bunlara gücü yetecek tek kişi var; o da devletimiz. Ama ne kadar destek olduğunu görüyoruz” dedi. 

İmamoğlu ise bunun adaletsiz bir uygulama olduğunu söyledi.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap