İmamoğlu: İstanbul’u Kanal İstanbul gibi vahşi problemler beklemektedir

by Haber Fora

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ülke genelinde yaşanan kuraklığın İstanbul’a etkilerinin masaya yatırılacağı toplantı öncesinde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. 

“2040 yılına kadar İstanbul’un su sorununu çözdük’ açıklamaları gerçeği yansıtmıyor”

İstanbul’da yağışların yetersiz olması ve sonrasında barajlarda oluşan kuraklıkla ilgili açıklamalarda bulunan İmamoğlu, “Ne yazık ki ülkemiz kurak bir sezon geçiriyor. Aslında bu kuraklığın neredeyse 2’nci yılı diyebiliriz. Geçen yıl da benzer bir kuraklığı yaşadık. Şehirlerimiz, bu anlamda ciddi bir su sorunuyla karşı karşıya” dedi.

İmamoğlu ayrıca, yerel seçimler öncesi hükümetin “2040 yılına kadar İstanbul’un su sorununu çözdük” açıklamalarının da gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Su konusuyla ilgili eylem planları üzerine çalışacaklarını vurgulayan İmamoğlu, “İstanbul’un su sorununu da inşallah en hızlı şekliyle çözüme kavuşturup, İstanbul’u en azından kısa, orta, uzun vadede ne yapacağını bilen bir kent haline getireceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

“İstanbul’u Kanal İstanbul gibi vahii problemler beklemektedir”

İstanbul’un barajlardaki su durumuyla ilgili bilgileri de paylaşan İmamoğlu, su toplama konusunda sorun olmadığını fakat kuraklıklık sorunu olduğunu dile getirdi.

İmamoğlu şöyle devam etti:

“İBB’nin tüm personelini, İBB’nin yöneticileri yönetir”

Meclis’teki AK Parti Grubu’nun sekreteri ve odacısının başka göreve verilmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan İmamoğlu, “Görevden alınma diye bir şey yok. İBB personelini biz yönetiyoruz. AK Parti veya diğer partilerin meclis üyeleri kendi işlerine baksın. İBB’nin tüm personelini, İBB’nin yöneticileri yönetir; meclis üyeleri değil. Lüzumsuz işlerle uğraşmasınlar. Komisyonda bekleyen kararları çıkarsınlar. Başta ekmekle ilgili İstanbulluların büfelerini engelledikleri gibi o konulara eğilsinler. Saçma sapan gündemle uğraşmasınlar. Nerede, hangi personelin çalışacağına İBB yöneticileri karar verir” ifadelerini kullandı.

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap