İmamoğlu’ndan “halk ekmeği” açıklaması: Yoksullukla mücadelede hiçbir engel tanımayacağız

by Haber Fora

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın mobil büfelerde ekmek satışını yasakladığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Gazetecilerin “Dün, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından mobil büfelerde ekmek satışı yasaklandı. Sabah saatlerinde de yasaklanmadığına dair açıklama yapıldı. Son durum nedir? Belediye tarafından satış devam edecek mi” sorusunu yanıtlayan İmamoğlu, “Zaten devam edecekti. Dün yazılan yazı, başka türlü bir uygulama olarak sahaya yansısaydı bile, biz, ekmek satışımıza devam edecektik. Hazırlığımız o yöndeydi. Tarım Bakanlığımız açıklamayı yaptı. Onu kastetmedekilerini ifade ettiler. Dolayısıyla sorun kalmadı” dedi.

İmamoğlu açıklamasında şunları kaydetti:

İmamoğlu, “Bir ifade karmaşışı mı vardı? Yoksa bugün düzeltilen bir durum muydu? Karalama kampanyası olarak da ifade edildi” sorusuna ise, “Yani onu, kamuoyunun ve hukukçuların takdirine bırakıyorum” yanıtını verdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı iddiaları yalanladı

Tarım ve Orman Bakanlığı, söz konusu iddialar hakkında yazılı açıklama yaptı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, sosyal medya mecralarında ve kimi basın yayın organlarında “Tarım ve Orman Bakanlığı mobil araçlarda ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) büfelerinde ekmek satışını yasakladı” iddiasıyla yapılan haberler ve paylaşımların gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Bu iddiaların kamuoyunu yanlış bilgilendirmekle birlikte, Bakanlığı karalama maksadı taşıdığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap