Instagram fenomeni, “Kanarya Adaları’na gidiyorum” dedikten sonra hayatını kaybetti

by Haber Fora

Anoreksiyayla mücadele eden ve sosyal medyada bu çabasını paylaşıp takipçilerini tehlikeler konusunda uyaran Josi Maria adlı bir Instagram fenomeni, kalp yetmezliği sebebiyle hayatını kaybetti.

Almanya’nın Kiel şehrinden Maria’nın rahatsızlığı iki senedir daha da artmıştı. Ölümünden bir süre önce “Anoreksiyadan ölen 10 kişiden biri olmak istemiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Arkadaşıyla tatile, İspanya’daki Kanarya Adaları’na gitmeye karar veren Maria’yı havalimanında gören Vanja Resova epey şaşırdı. Zira onu en son martta gören Resova, Maria’nın ne durumda olduğunun Instagram’da görülemeyeceğini ifade etti. Uçak yolculuğu esnasında rahatsızlanan Maria’nın otele vardıklarında iki gündür bir şey yememiş olduğunu ve orada atıştırmasını umduğunu söyledi.

Ancak yemek yemeyen Maria, yatağa uzanıp arkadaşından kendisine kısa süreliğine sarılmasını istedi. Onunla uyuyakalan Resova, gece uyandığında talihsiz kadının nefes almadığını fark etti. Resova yardım etmek için çabalasa da geç kalmıştı.

Maria, 100 binden fazla takipçisini, anoreksiyanın tehlikeleri konusunda uyarmaya çalışması ve başka hastalıkları bulunanlara destek olmasıyla tanınıyordu.

The Sun’ın aktardığına göre, haziranda vücudunun bir fotoğrafını yayımlayan Maria, görünüşünden gurur duyduğu veya başkalarının kendisine benzemesi için bunu yapmadığını, bir yolculuğa çıktığını ve takipçilerinin kendisine katılmasını istediğini belirtip sözlerine şöyle devam etmişti:

Maria, ölmek istemediğini belirttiği gönderinin devamında anoreksiyanın birisinin kafasında bittiğini, herkesin bunu öğrenmesini istediğini ifade etmişti. 5 Ağustos’taysa sağlığına odaklanmak için rahatsızlığıyla ilgili yazılar yazmayı bırakacağını açıklamıştı.

Bununla birlikte, genç kadının ölümünün ardından annesi şu ifadeleri kullandı:

Haber Fora, The Sun, DE24 News, Heavy

Derleyen: Uğurcan Yıldız

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap