İş dünyası Bakan Elvan görüşmesine odaklandı

by Haber Fora

BURAK KARAGÖZ

İş dünyası temsilcileri Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile yapacakları görüşmeye odaklandı.

Bloomberg HT’ye söz konusu toplantıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan temsilciler bu imkanın oldukça olumlu olduğunu belirtti. Temsilciler Bakan Elvan ile Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün buluşmasının önemli bir mesaj olduğunun altını çizdi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) temsilcileri geçen hafta düzenlenen MÜSİAD Expo fuarı esnasında Bakan Elvan ve MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan’ın yaptıkları telefon konuşmasında üçlü bir görüşme için tarih konusunda konuştuklarını, görüşmenin önümüzdeki günlerde netleşmesini beklediklerini söyledi.

MÜSİAD temsilcileri tüm temsilciliklere görüşmeyle ilgili yazı yollandığını, öncelikli beklentilerin ve isteklerin sorulduğunu, temsilciliklerden gelecek cevapların derlenip bakanlara iletileceğini ifade etti. Temsilciler toplantıya MÜSİAD yönetim kurulu üyelerinin de katılabileceğini söylediler.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yetkilileri ise yapılacak görüşmelerin iş dünyası açısından olumlu bulunduğunu söyledi. 440 binin üzerinde işletmenin üye olduğu İstanbul Ticaret Odası’nın Başkanı Şekib Avdagiç, Elvan ve Gül’ün buluşmasını son derece olumlu karşıladıklarını söyledi.

Üye sayısı itibariyle Türkiye’nin en büyük odası olan İTO’nun Başkanı Avdagiç, İstanbul iş dünyasının reform önerilerini çatı kuruluş TOBB’a ilettiklerini söyledi.

Elvan, Adalet Bakanı Gül ile buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 13 Kasım’da yaptığı, “Bakanlıklarımız ve kurumlarımız yanında ilgili tüm kesimlerle yakın diyalog ve iş birliği halinde; ülkemizde ekonomide ve hukukta yeni bir reform dönemi başlatıyoruz” konuşmanın ardından, Ekonomi Bakanı ve Adalet Bakanı bir araya gelmişti.

Bakan Elvan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile bir araya geldiklerini duyurmuştu. Bakan Elvan açıklamasında İş dünyası ve STKlar ile yapacağımız toplantılar öncesi bir değerlendirme yaptık. Önümüzdeki günlerde iş dünyasının görüşlerini de alıp adımlarımızı hızla atacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap