İsrail uzay programının eski başkanı: Uzaylılar bize görünmek istemiyor, Galaktik Federasyon ABD’yle anlaştı, gezegenimizde deneyler yapıyor

by Haber Fora

1981’den 2010’a kadar İsrail’in uzay programının başında bulunan ve gizli teknolojik buluşlarıyla iki kez İsrail Güvenlik Ödülü’nü alan Prof. Haim Eshed, akıl sağlığının sorgulanmasına neden olan iddialarda bulundu.

Eshed, İsrail’in en büyük gazetelerinden Yediot Aharonot’a verdiği röportajda, uzaylıların Mars’ta üs kurduğunu iddia ederek, “Uzaylılar kendilerini göstermek istemiyor çünkü insanlık buna hazır değil” dedi. Gazetenin Eshed’in görüşlerini aktardığı Facebook gönderisi, sosyal medya kullanıcıları arasında tartışma yarattı. Dört bin kullanıcının beğendiği gönderiye, sadece üç günde 5 binden fazla yorum geldi. 

Yorumlarda İsraillilerin bir kısmı, Eshed’in sözlerinin deli saçması olduğunu vurgulayarak yaygın kabul edilen bilimsel bulgulara gönderme yaptı. Bir kısmı ise “Galileo’ya da deli diyorlardı” gibi argümanlarla Eshed’in saygın bir bilim insanı olduğunu ve görüşlerine kulak verilmesi gerektiğini öne sürdü.

Röportajında uzaylıların ABD Başkanı Donald Trump’la sessizlik anlaşması yaptığını savunan Eshed’in çarpıcı açıklamaları şu şekilde:

Jwishpress’in aktardığına göre profesör, akıl sağlığıyla ilgili iddiaları da şöyle değerlendirdi:

87 yaşındaki Eshed, lisans öğrenimini elektronik mühendisliği alanında yapmıştı. 1969’da İsrail Savunma Kuvvetleri Askeri İstihbaratı tarafından ABD’ye gönderilen Eshed burada hava mühendisliği alanında doktora çalışması yürütmüştü.

Ülkesinde sürdürdüğü kariyeri boyunca 20 İsrail uydusunun fırlatma işlemini yöneten bilim insanı, 2011’de Savunma Bakanlığı’ndan emekli olmuştu.

Haber Fora, Jewishpress

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap