İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’dan ‘FETÖ’ iması yapan İyi Parti milletvekili Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu

by Haber Fora

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, kendisini ‘FETÖ’ iması yapan İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, hakkında suç duyurusunda bulundu. 39 ilçe başkanının Özdağ’ın ihracı talebiyle dilekçelerini hazırladıklarını hatırlatan Kavuncu, “Türkiye’deki tüm il başkanlarımız da aynı şekilde dilekçelerini verecekler” dedi.
Adliye önünde basın açıklaması yapan Kavuncu, “Bir televizyon programında maalesef partimizin milletvekilinin yapmış olduğu iftira ve hakaret eylemi taşıyan açıklamaları hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Bu suç duyurusunda bulunmamızın sebepleri var. Birincisi, biz haklarımız hep hukuk dahlinde aradık. Bağımsız ve özgür gazetecilik yapanları tenzih ediyorum, samimi ve halis niyetlerle siyaset yapanları da tenzih ediyorum; ama bunun dışında görüyorsunuz iftiracılar televizyon kanallarında ve bizler adalet kapılarındayız. Yapılan bütün iftiralarla alakalı suç duyurusunda buluncağız” ifadelerini kullandı.
“Çocukluğumdan beri yaşadığım hayat ortada”
Kavuncu, açıklamasına şöyle devam etti: “İkincisi İyi Parti bugüne kadar çok meşakkatli bir süreçten geçti. Özellikle son dönemde yüzü, gözü, yüreği bize dönmeye başlayan vatandaşlarımızın aklını bulandırmaya yönelik herhangi bir faaliyet ve eyleme izin vermeyeceğiz. Bizim yerimiz yurdumuz belli. Çocukluğumdan beri yaşadığım hayat ortada. Buradan tüm kamuoyuna sesleniyorum; en ufak bir tereddütünüz, en ufak bir şüphe yaratılıyorsa bununla alakalı hiçbir sıkıntınız olmasın.”
“Belli ki bazı çevreler rahatsız olmuş”
“İyi Parti’nin büyüme, yükseliş sürecinde belli ki bazı çevreler rahatsız olmuş” diyen Kavuncu, “Bugüne kadar kanallarında genel başkanımızın grup konuşmalarının çok ufak bir kısmına yer verenlerin bugün nasıl saatlerce İyi Parti’yi konuştuğunuzu görüyorsunuz. Bu olaydan nasıl bir fırsat yakalanmaya çalıştığını görüyoruz” ifadelerini kullandı.
“Alçakça yapılan iftiralardan Türkiye çok çekti”
        
 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap