İstanbul’da İranlı Mevlevi cinayeti soruşturmasında İran Başkonsolosluğu çalışanı bir kişi tutuklandı

by Haber Fora

Şişli’de İranlı Mesut Mevlevi’nin öldürülmesine ilişkin gözaltına alınan ve İran’ın İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı olduğu öğrenilen bir kişi tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen İranlı Mesut Mevlevi’nin 14 Kasım 2019’da otomobilden ateş açılması sonucu öldürülmesine ilişkin soruşturma sürüyor. 

Soruşturma dosyasına dahil edilen bilgiler doğrultusunda bir süre önce hakkında yakalama kararı çıkarılan ve İran’ın İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi olduğu öğrenilen M.R.N. gözaltına alındı. 

Soruşturmayı yürüten savcılıkça ifadesi alınan şüpheli, sevk edildiği nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı.

Cinayette rol alan bir kişinin sahte seyahat belgesiyle İran’a kaçmasına yardımcı olduğu iddia edilen şüphelinin ifadesinde, suçlamaları kabul etmeyerek suikastın gerçekleştiği tarihte Türkiye’de olmadığını ve olayda adı geçen hiç kimseyi tanımadığını söylediği öğrenildi.

Ne olmuştu?

Şişli’de, 14 Kasım 2019’da İranlı Mesut Mevlevi, otomobilden açılan ateş sonucu hayatını kaybetmişti. Olayla ilgili çalışma başlatan İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesi ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) İstanbul Bölge Başkanlığı ekipleri, 27 Kasım’daki eş zamanlı operasyonda, cinayetin faili olduğu öne sürülen Abdulvahap K.’nin de aralarında olduğu 5 kişiyi gözaltına almıştı.

AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap