İşte Trump’ın yeni malikanesinin detayları

by Haber Fora

Başkanlık seçimlerini kaybeden Donald Trump’ın ailesiyle uzun zamandır yaşadığı New York yerine Florida’daki dünyaca ünlü Palm Beach’teki malikanesine taşınacağı düşünülüyor. Onlarca odaya sahip devasa büyüklükteki malikanenin sunduğu imkanlar gözleri kamaştırıyor.

Trump, 1 Kasım 2019’da Twitter’da New York’a milyonlarca dolar vergi verdiğini ancak kendisine kötü davranıldığını belirtip ikametgahını Florida’daki Palm Beach’e aldırdığını açıklamıştı.

Trump burada Mar-a-Lago adlı tesise sahip. 1927’de inşa edilen mülkü 1985’te 10 milyon dolara (yaklaşık 75 milyon TL) satın alan Trump, daha sonra burayı golf kulübüne dönüştürmüştü. 8 hektar üzerindeki tesiste 128 oda bulunuyor.

Atlantik Okyanusu manzarasına sahip Mar-a-Lago, sadece söz konusu kulübün üyelerine açık. Kış Beyaz Sarayı diye de bilinen tesisin içinde misafir odalarının yanı sıra spa ve büyük bir golf sahası mevcut. Tesiste 1860 metrekarelik dans salonu, 5 toprak tenis kortu ve okyanus kıyısında havuz da var. Üç bomba sığınağıysa üyelerin güvenliğini garanti altına almak için hazır bekliyor.

New York Post’un haberine göre, Trump’ın, Florida’daki en büyük ikinci malikane diye bilinen Mar-a-Lago’nun erişime kapalı bölgesinde kulüp üyelerinin erişemediği özel odaları bulunuyor.

Forbes 2018’de, malikanenin değerinin yaklaşık 160 milyon dolar olduğunu açıklamıştı.

 

Mar-a-Lago, Celine Dion konserleri ve 1994’te evlenen Michael Jackson’la Lisa Marie Presley’nin (Elvis Presley’nin kızı) balayını burada geçirmesi gibi birçok yıldıza ev sahipliği yaptı.

Ancak bazı kişiler Trump ailesinin buraya taşınmasına itiraz ediyor. Mar-a-Lago’nun komşuları, Trump’ın 1993’te mülkü gelir amaçlı kulübe dönüştürmek için anlaşma imzaladığını ve buna göre mülkte kimsenin ikamet edemeyeceğini söylüyor. Komşular, Trump’ın söz konusu anlaşmayı ihlal ettiğini açıklayan mektubu hem Palm Beach yönetimine hem de ABD Gizli Servisi’ne gönderdi.

Trump ailesi New York’tan uzaklaşıyor

Donald Trump’ın çocuklarının da New York’tan ayrılacakları ortaya çıkmıştı. Donald Trump Jr.’ın sevgilisi Kimberly Guilfoyle’la Florida’ya yerleşme kararı aldığı konuşulurken Ivanka Trump ve Jared Kushner’in “Milyarderlerin Sığınağı” diye bilinen yüksek güvenlikli Miami adasında arsa satın aldığı öğrenilmişti.

Haber Fora, New York Post, New York Times, Forbes

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap