İYİ Partili Cinisli: AK Parti döneminde bir nesil kaybettik

by Haber Fora

İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, AK Parti döneminde bir nesil kaybedildiğini söyledi.

Cinisli, TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

Pandemi öncesinde de ülkenin zor durumda olduğunu, pek çok sektörde krizlerin olduğunu söyleyen Cinisli, içeride ve dışarıda ülke yönetimini üstlenen yapının güven kaybına uğradığına, kendi vatandaşımızın da yabancıların da iktidara güvenmediğine dikkat çekerek “Bugünkü iktidar miadını doldurmuştur” dedi.

Ülkenin dört bir yanını karış karış gezdiklerini, vatandaşların feryatlarını, kendi memleketi Erzurum Horasan’da esnafın dertlerini dinlediğini belirten Cinisli, izlenimlerini şöyle anlattı:

“Bir nesli kaybettik”

Esnafın borç içinde olduğunu ve faturalarını ödeyemediğini vurgulayan Cinisli, “Köylerimiz boşalıyor, üretimden kopardık, çiftçinin geleceğe dair umutlarını tamamen boşa çıkardık. AK Parti döneminde bir nesil kaybettik ve tarım sektörünü kaybettik” dedi.

Cinisli şöyle devam etti:

Kongre tepkisi: Vaka oranı arttı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kullandığı “Lebalep” ifadesine de tepki gösteren Cinisli, “Lebalep dolu kongreler seyrediyoruz, Erzurum’da da bunlardan biri gördük. Erzurum’da binde 38’e kadar düşmüş Kovid-19 oranı bir anda binde 60’lara çıktı. Sadece Erzurum’da yapılan kongre değil tabi sebep Erzurum dışındaki kongrelere Erzurumluların taşınması ve geri gelmesi de sayıyı artıran sebeplerden. Bu sorumsuz davranışlar vatandaşlarımızı incitiyor, bizler cenazelerimizi kaldıramazken cami avlularına sığmayan Ak Parti cenazeleri görüyoruz, statlara sığmayan AK Parti kongreleri görüyoruz. Bunlar ayıp davranışlardır, buradan protesto ediyorum kınıyorum” ifadelerini kullandı.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap