İYİ Partili Tatlıoğlu: Türkiye, Cumhur İttifakı ile şarampole yuvarlanmış bir otobüstür

by Haber Fora

İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, düzenlediği basın toplantısında, gündemdeki asgari ücret düzenlemesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

10 milyonun üzerinde işsizin olduğu ve işverenin ilave maliyet yüklenemeyeceği bir dönemde tekliflerinin ciddi bir ekonomik destek paketi olarak algılamak gerektiğini belirten Tatlıoğlu, “Pandemi sürecinde yeterli tedbirler alınmadığı sürece, Cumhur ittifakından Türkiye’yi devralacaklar kaza yapmış bir otobüs devralacaklar” dedi.

Tatlıoğlu açıklamasında şunları söyledi:

Türkiye bugün ekonomik sorunlar içerisinde olduğunu ve bu konuya çözüm bulunması gerektiğini dile getiren Tatlıoğlu, “Siyasetin amacı ülkeyi güçlendirmektir. Başka siyasetçileri ve toplumun belli kesimlerini ötekileştirmek, düşmanlaştırmak değildir. Cumhurbaşkanı armasının ardından nefret söylemleriyle konuşup sonra birlik arayışı önemini yitirmiştir. Gelin Türkiye’nin sorunları konusunda hep beraber konuşalım. Türkiye cumhur ittifakı ile şarampole yuvarlanmış bir otobüstür. İçindeki gürültü yol almanın sesi değil, yuvarlanmışlığın paniğidir” ifadelerini kullandı.
 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap