İYİ Partili Tatlıoğlu’dan “Merkez Bankası” eleştirisi: Bu karar, Türk ekonomisine bir suikast etkisi yaratmıştır

by Haber Fora

İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, Ekonomi Kurmayları; Samsun Milletvekili Erhan Usta ve Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz ile birlikte TBMM’de düzenledikleri ortak basın toplantısıyla, Merkez Bankası Başkanlarının 5 yıl için atanacağı ve bundan önce görevden alınamayacağını belirten tek maddelik kanun teklifini TBMM’ye sunacaklarını duyurdu.

Kendi piyasalarını kapatan Türkiye’nin Cumartesi günü erken saatlerde Sayın Erdoğan’ın birkaç kararı ve Merkez Bankası Başkanını değiştirme kararıyla uyandığını belirten Tatlıoğlu, “Erdoğan’ın bu kararı Türk ekonomisinde bir suikast etkisi yaratmıştır” dedi.  

Tatlıoğlu açıklamasında şunları söyledi: 

“Sayın Erdoğan, istifa ve seçim sürecini başlatmalıdır”

Türkiye’nin, partili cumhurbaşkanlığı nedeniyle dünyada ekonomik kaos içine sürüklendiğini savunan Tatlıoğlu, “Sayın Erdoğan’ın Merkez Bankası Başkanlarındaki bu değişikliklerin nedenlerini kamuoyu ile paylaşması, 128 milyar dolarlık döviz rezervi erimesinin bilgilerini kamuoyu ile paylaşarak istifa sürecini başlaması ve Türkiye’de bir seçim sürecini başlatması gerekmektedir. Türkiye için tek çözüm milli iradeye başvurmaktır” dedi.

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap