İzmir Büyükşehir Belediyesi: ‘Agamemnon’ isminin Tunç Soyer ile ilgisi yok, iskele bakanlığın izniyle hizmete girmiş

by Haber Fora

İzmir Büyükşehir Belediyesi, başkan Tunç Soyer’in Pasaport İskelesi’ne Yunan Kralı Agamemnon ismini verdiği yönündeki iddiayı yalanladı.

Belediye’den yapılan yazılı açıklamada Agamemnon Yüzer İskelesi’nin, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın izniyle 2017 yılında hizmete girdiği ifade edildi.

İzmir’deki Tarihi Pasaport İskelesi’ndeki tadilat nedeniyle Urla’dan geçici olarak getirilen ‘Agamemnon’ isimli yüzer iskelesinin kullanılmasından yola çıkarak sosyal medyada ‘Tunç Soyer iskeleye Yunan Kralı’nın adını verdi’ paylaşımları yapılmıştı.

Paylaşımlarla ilgili İzmir Büyükşehir Belediyesi “Yalanlara cevabımızdır” başlıklı yazılı açıklama paylaştı.

Tarihi Pasaport İskelesi’nin adının değişmediğini ve asla da değişmeyeceğini belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden “Pasaport iskelesi tadilata alındığından, gemilerin yanaşması için Urla’dan geçici olarak getirilen ‘Agamemnon’ isimli yüzer iskele 2017 yılında yaptırılmıştır. Tunç Soyer’in iskelenin yapımıyla da adıyla da bir ilgisi yoktur. Birkaç gün sonra Urla’daki yerine dönecek olan yüzer iskele adını, Balçova’da hizmet veren Tarihi Agamemnon Kaplıcalarına ithafen turistik amaçla alır” denildi.

Açıklama şöyle devam etti:

“Agamemnon Salonu ifadeleri hatırlatırız”

“Agamemnon’ isminin uzun yıllardır kentte çeşitli tesislere ismini vermekte olduğu belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer ise haberlerle ilgili olarak “Kaybettikleri siyasi mevziyi yalanla, iftirayla yeniden kazanabileceklerini sananlar yanılıyor” dedi. 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap