İzmir Valisi: Covid-19 vakalarında bir ay öncesine göre daha kötü durumdayız

by Haber Fora

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınının seyriyle ilgili, kentteki vaka sayılarında artış yaşandığını belirterek”Durumumuz vahim olmamakla birlikte bir ay öncesine göre daha kötü durumdayız” dedi.

İçişleri Bakanlığı’nın valiliklere gönderdiği Koronavirüs genelgesi kapsamında İzmir genelinde pazarlar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokantalar ve kafeteryalarda denetimler yapıldı. Vali Yavuz Selim Köşger de Konak ilçesinde denetimlere katıldı.

Denetimlerinin uyarı maksatlı olduğunu ve yeni tip Koronavirüs’ün hem dünyada hem de Türkiye’de yeniden yükselme trendine girdiğini ifade eden Köşger, şöyle konuştu:

“İzmir’de de bir artışın olduğunu görüyoruz. Durumumuz vahim olmamakla birlikte bir ay öncesine göre daha kötü durumdayız. Rakamlar ve istatistikler kötüye doğru gidiyor. Eğer bu aşamada sıkı kontrol etmez, kurullara uymazsak tekrar yaygınlaşma riski ortaya çıkabilir. Daha ağır yaptırımlar gerekebilir. Bu nedenle vatandaşımızın farkındalığını arttırmak için çalışmalar yapmaya devam ediyoruz.

Vatandaşımızın da uyması lazım. Her şey çok hızlı normalize olmaya başladı. Yeni normale uymamız lazım. Yeni normal, hayatımızı devam ettireceğiz, ekonomi çalışacak çarklar dönecek, insanlar işine gücüne gidecek. Gündelik hayatındaki sporuna ve plajına da gidecek ama burada yeni normal dediğimiz maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak hayatlarını devam edecekler. Onu sağlamaya çalışıyoruz.”

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap