İzmir’de 35 bin adet kitabı sel sularına kapılan sahaf için kitapseverler kampanya başlattı

by Haber Fora

Geçen salı günü İzmir’de meydana gelen sel felaketi, kent genelinde hayatı olumsuz etkilemiş ve 2 kişi hayatını kaybetmişti.

Birçok iş yeri ve evi su basarken, kentte selden en fazla zararı alan yerlerden biri de İnönü Caddesi oldu. 

Cadde üzerindeki apartmanın bodrum katında bulunan bir kitap dükkanının tavanına kadar su dolması nedeniyle, içerideki 35 bin kitap, dergi ve plak kullanılamaz hale geldi. 

Kitap desteği kampanyası başlatıldı

İHA’nın haberine göre, Sahaf Nazım Emre Koca için Türkiye genelindeki kitapseverler, sosyal medya üzerinden bir araya gelerek kitap desteği kampanyası başlattı.

Yaşadığı sel felaketini anlatan Sahaf Nazım Emre Koca şunları kaydetti:

Eski kitapçı arkadaşlarının ve bütün Türkiye’deki kitapçıların kendi aralarında bir kampanya başlattığını belirten Koca, “Bu kampanya sosyal medya sayesinde büyüdü. Şimdi artık kitap yardımında bulunacak. Sanırım bu hafta kitaplar gelmeye başlar. Bir de bir kitap üzerine kurulan bir internet sitesi sembolik olarak sembolik bir ürünle yardım kampanyası başlattı. Yeni bir dükkana geçecek duruma geleceğim. Yılmaz Güney’in imzalı bir kitabı vardı, o beni çok üzdü. Fotoğraflar, belgeler ve nadir kitaplar var. Çok üzüleceğim kitaplar var. 30’lu 40’lı yılların çok kitapları gitti” şeklinde konuştu.

Haber Fora, İHA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap