Jodie Foster kariyeri boyunca en çok gurur duyduğu filmin yapımında yer almadığını açıkladı

by Haber Fora

Jodie Foster, Fransız filmi Protesto’yu (La Haine) Amerika’ya tanıtmakta oynadığı rolden hâlâ gurur duyduğunu açıkladı.

The Sunday Times’a konuşan oyuncu, son projelerinden ve en çok gurur duyduğu filmler de dahil bugüne kadarki kariyerinden bahsetti.

Foster, hangi filmini hayranlarının “sonsuza kadar” izlemesini isteyeceği sorulduğunda, 1976 tarihli Taksi Şoförü’nün (Taxi Driver) şimdiye kadar yaptığı en iyi film olduğuna inandığını, ardındansa 1991 tarihli Kuzuların Sessizliği’nin (Silence of the Lambs) geldiğini söyledi.

Bununla beraber Foster, daha sonra şunları söyledi:

Foster, 1995 Cannes Film Festivali’nde izlediği filmde Mathieu Kassovitz’in Paris’teki gençlik şiddeti ve polis vahşeti tasvirinden o kadar etkilenmişti ki, kendi prodüksiyon şirketi Egg Pictures aracılığıyla filmin ABD dağıtımını ayarlamayı sağlamıştı.

 

Foster’ın Benedict Cumberbatch’le karşılıklı yer alacağı yeni filmi The Mauritanian, 11 Eylül’ün ardından hiçbir suçlama olmaksızın ABD’nin 14 yıl boyunca Guantanamo’da hapsettiği ve işkence yaptığı Muhammed Veled Salahi’nin hayat hikayesini konu alıyor.

Foster, kısa süre önce, hikayenin “beyaz kurtarıcı” bakış açısını desteklediği yönündeki suçlamalara karşı filmi savunmuştu.

 

Geçen hafta The Guardian’a konuşan Foster, şunları söyledi:

Film, 1 Nisan’da Amazon Prime Video’da yayımlanacak.

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Haber Fora için çeviren: Onur Bayrakçeken

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap