Kadınların vücuduna yazılar yazarak cinsel istismarda bulunan “cinci hoca”nın ifadesi ortaya çıktı

by Haber Fora

İstanbul’da “Cinci Hoca” olarak bilinen ve dolandırıcılık suçlamasıyla tutuklanan Burhan Dalgalı’nın emniyette ve savcılıkta verdiği ifadeler ortaya çıktı. İfadesinde kimseyi taciz etmediğini savunan Dalgalı, kendisine ‘kumpas kurulduğunu’ öne sürdü.

İstanbul’da kendisini ‘hoca’ olarak tanıttığı kadınlara evliliklerini kurtarma vaadiyle dolandırdığı iddia edilen Burhan Dalgalı’nın savcılıktaki ifadesi ortaya çıktı. Evli çiftlerden E.B, nikâhlarını tazelemek için evlerine çağırdıkları Burhan Dalgalı’nın, başka bir kadını taciz ettiğini öğrenince dolandırıldıkların anlayarak şikâyetçi olmuştu.

“Dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık” suçundan tutuklanan Burhan D., savcılıktaki ifadesinde suçlamaları reddetti.

“‘Benim bayanla odada yalnız görüşmem lazım’ dedi”

S. B. (19) emniyetteki ifadesinde kocası E. B. (22) ile kısa bir süre önce ayrılık yaşadığını ve annesinin evine taşındığını belirterek “Eşimle barışmak için tekrar geri döndüğümde eşim ile dini nikahımızı tazelememiz için karar aldık. Eşim benim de ismini Burhan olarak bildiğim şahsı yaklaşık olarak 1,5  ay kadar önce nikah tazelemek için davet etti. Şahıs bizim evimize geldiğinde evde üçümüzden başka kimse yoktu. Şahıs bizden miktarını hatırlamadığım kadar kefaret parası istedi. Eşimin söylemesiyle bu şahsa 3 bin 300 lira para verildi. Şahıs parayı aldı, eşime dönerek ‘Müsait bir odanız var mı? Benim bayanla odada yalnız görüşmem lazım’ dedi” şeklinde beyanda bulundu.

Kadın şikâyetçi olmadı

Eşinin ve kendisinin şüpheliyle yalnız kalmayı kabul etmediğini ifade eden S. B. “Bu şahıs parayı aldıktan sonra bizim nikahımızı kıydı. Ben odadan çıktım. Benim bu olayla ilgili söyleyeceklerim bundan ibarettir. Ben bu olayla ilgili davacı ve şikâyetçi değilim” dedi. 

ŞÜPHELİNİN BAŞKA BİR KADINI TACİZ ETTİĞİNİ ÖĞRENİNCE ŞİKAYETÇİ OLDU

E. B. ise emniyetteki ifadesinde şüpheli Burhan D.’yi dini nikahlarını tazelemek için evlerine çağırdıklarını belirterek, şüphelinin kendilerinden 3 bin 200 lira kefaret parası istediğini, parayı verdiğini öne sürdü. Burhan B.’nin başka bir kadını taciz ettiğini öğrenince kendisinin dolandırıldığını anladığını ifade eden E.B. şüpheli Burhan D.’den şikâyetçi olduğunu beyan etti. 

“İstemediğim halde bana para verdi”

Bakırköy Adalet Sarayı’nda savcılık ifadesi alınan şüpheli Burhan D.  şu ifadelerde bulundu:

“Geçimimi kiraya vermiş olduğum iki dairemden aldığım para ile sağlıyorum. 15 gün kadar önce E. B. eşine ‘Boş ol’ dediğini, bu yüzden nikâhlarının düştüğünü söyleyerek beni nikâh tazelemem için evlerine çağırdı. Ben de ‘Sinirle söylenmiş söz geçerli olmaz, nikahımız düşmez, tövbe edin’ dedim. Şahıslara orada bulunan kişilerin huzurunda tövbe ettirdim. Dini nikâh kıymadım, şahıslardan para istemedim. E. B. istemediğim halde bana 300 lira para verdi. Verirken de ‘Evime geldiğin için kendi rızamla bu parayı veriyorum’ dedi.” 

“Bana kumpas kuruldu”

E. B.’ye ‘Ayrı odanız var mı’ şeklinde soru sormadığını öne süren Burhan D’nin kendisine kumpas kurarak para istediğini,  para vermediğinde ise kameraya aldığını söylediği görüntüleri insanlara dağıtacağını ve itibarını  kaybettireceğini söylediğini iddia etti. Burhan D,  E.B’nin kendisinden para istediğini de öne sürerek, “Kabul etmedim.  Ben kimseyi bu zamana kadar taciz etmedim.” dedi.

Ne olmuştu?

İstanbul’da bir kadının vücuduna  yazılar yazdığı iddia edilen Burhan Dalgalı, kadına cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle sosyal medyada gündeme gelmişti. Söz konusu görüntülerle ilgili hakkında suç duyurusunda bulunulmadığı öğrenilen adam, “Dolandırıcılık suçlamasıyla gözaltına alınmıştı.  

Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Bakırköy Adalet Sarayı’na sevk edilen Burhan B. çıkarıldığı adli makamlarca “Dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık” suçundan tutuklanmıştı. (DHA)

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap