Kaftancıoğlu’ndan Erdoğan ve Soylu’ya yanıt

by Haber Fora

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu kendisini hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Soylu’ya yanıt verdi.

Kaftancıoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisi hakkında “DHKP-C militanıdır” ifadesini kullanmasının ardından bir açıklama yaptı.

Açıklamasında İstanbul seçimlerini hatırlatan Kaftancıoğlu “Bu başarıyı bir türlü hazmedemeyen AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, CHP İstanbul İl Başkanı olduğum andan itibaren sürekli ve sistematik saldırı altında, asılsız suçlamalara, dayanaksız/delilsiz ceza davalarına ve hakaretlere maruz kalmaktayım” ifadelerini kullandı.

“Terör ve terör örgütleri ile hiçbir zaman işim olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır” ifadelerinin de yer aldığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

 

Bakan Soylu’ya yanıt

Kaftancıoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisi hakkındaki açıklamalarına da Twitter’dan yanıt verdi.

Kaftancıoğlu paylaşımında “CHP’si ve CHP’li il başkanları illerindeki tüm kesimlerin sorunlarıyla ilgilenir, takipçisi olur ve haklı mücadelenin yanında yer alırlar. Kibir göstermez davetlere de icabet ederler. Kıskanmayın ne olur, çalışın sizin de bizler gibi il başkanlarınız olur:))” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu ne demişti?

Soylu, İzmir’de yaptığı açıklamada isim vermeden Kaftancıoğlu’nu hedef alarak “Buradan sormak istiyorum, bir siyasi parti il başkanının, üniversitedeki bir rektör atamasında oranın önüne terörle iltisaklı militanlarıyla beraber gelenlerin içerisinde ne işi var?” ifadesini kullanmıştı.

Kaftancıoğlu’ndan üniversitelilere destek

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasını proteto eden öğrencilere destek vermişti. 

Öğrencilerin üniversitenin önünde yaptığı protesto gösterilerine de katılan Kaftancıoğlu konuya ilişkin yaptığı paylaşımda şunları kaydetmişti:

Boğaziçi Üniversitesi ve destek veren diğer üniversite öğrencilerine bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum her şeyden önce..
Örgütlü dayanışmayla; üniversitelere intihal ya da kayyumla değil zekayla girilebileceğini bir kez daha gösterdikleri için..

 

 

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap