Karaköy’de arabasında ölü bulunan ABD’li gazetecinin otopsi raporu dosyaya ulaştı

by Haber Fora

ABD ve Çekya vatandaşı gazeteci Andre Vltchek’in  Karaköy’de bir otel önünde aracında ölü bulunmasına ilişkin yürütülen soruşturmada otopsi raporu savcılık dosyasına ulaştı. 
Raporda, 57 yalındaki Vltchek’de “kronik kalp damar hastalığı ve metabolik hastalık bulguları tespit edildiği ve ölümünün vücuttaki enfeksiyon nedeniyle gerçekleştiği” belirtildi.
Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan raporda, Andre Vltchek’in kanında uyuşturucu ve uyarıcı maddeler bulunmadığı, ilaç etkin maddelerinin bulunduğu kaydedildi. Raporda, eşinin ifadesine göre diyabet hastalığı bulunduğu, bacağında ağrısı olduğu bildirilen Andre Vltchek’in yapılan otopsisinde, “kronik kalp damar hastalığı ile metabolik hastalık bulguları tespit edildiği ve ölümünün komplike perianal sepsis ( vücuttaki enfeksiyon) sonucu meydana gelmiş olduğu kanaatine varıldığı” belirtildi.
Adli Tıp Kurumu’na göre ABD’li gazetecinin ölümünün nedeninin belirlenmesi üzerine savcılığın olayla ilgili takipsizlik kararı vermesi bekleniyor.
Gazeteci Andre Vltchek tatil için eşi ile birlikte Samsun’a gitmiş, burada 9 gün kaldıktan sonra şoförlü olarak kiraladığı özel araçla İstanbul’a dönmüştü. 22 Eylül 2020 tarihinde Beyoğlu’nda kalacakları otelin önüne gelindiğinde, eşi Amerikalı gazeteci Andre Vltchek’in uyandıramaması üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Vltchek’in öldüğünü belirlemişti. Kayıtlara şüpheli ölüm olarak geçen olayla ilgili savcılık, soruşturma başlatmıştı.
 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap