Karamollaoğlu: Erbakan’ın çizgisi Saadet Partisi’nin çizgisidir

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisini İstanbul İl Kongresi’nde Milli Görüş geleneğinden gelen AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’yi “1994 ruhuyla 2023 hedeflerimizi gerçekleştirecek bir arkadaşımız” sözleri ile takdim etmesi, “AK Parti Milli Görüş geleneğine mi dönüyor?” tartışmalarına neden oldu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Millî Gazete için kaleme aldığı makalede; “Erbakan’ın çizgisi Saadet Partisi’nin çizgisidir. Erbakan Hocamız hayatı boyunca maddi ve manevi kalkınmanın, yerli ve milli bir duruşun, üreten bir ekonominin, birlik ve beraberliğin mücadelesini vermiştir. Bugün bu mücadelenin adı ve adresi Saadet Partisi’dir. Saadet Partisi; oyu ne olursa olsun, bu aziz milletin özüdür, ruhudur, mayasıdır. Kardeşliğin, birlik ve beraberliğin teminatıdır” dedi.

Karamollaoğlu, “O, hayatı boyunca hakkın hakimiyeti için çalıştı.İyinin, doğrunun, güzelin, faydalının mücadelesini verdi. Küçük hesapların değil, büyük hedeflerin insanı oldu” dediği Necmettin Erbakan’ı rahmet, minnet ve şükranla andığı makalede, Erbakan’ın hedeflerini ve siyasi çizgisini şöyle özetledi:

“Toplumu kutuplaştırmadı”

“Geleceği Saadet Partililer inşa edecektir hiç kimsenin şüphesi olmasın”

Milli Gazete, Haber Fora

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap