Karamollaoğlu’dan “AK Parti ile ittifak” açıklaması: Yanlış politikalar değişirse yapılabilir

by Haber Fora

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Habertürk’te katıldığı programda ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ziyareti ile ilgili gelen bir soruya cevap verdi.

Söz konusu ziyareti olumlu gördüğünü kaydeden Karamollaoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanının bütün liderleri ziyaret etmesi, bütün liderleri masa etrafında oturup konuşması daha makul neticelerin elde edilmesinevesile olur kanaatindeyim” dedi.

İttifak konusuna da değinen Karamollaoğlu şunları kaydetti:

Ülkede uygulanan başkanlık sisteminin de sorunlara yol açtığını belirten Karamollaoğlu, “Başkanlık sisteminde tek kişi seçiliyor, etkili olan da o. Meclis’in hemen hemen hiçbir hükmü yok gibi. Meclis’te çoğunluğunuz varsa, seçilen Cumhurbaşkanının aldığı kararları sorgulayabilecek çoğunlukta ise bir dereceye kadar etkisi olabilir. Neticede Cumhurbaşkanının dediği dedik. Bu sistemle biz Cumhur İttifakı’nda yer alamayız. Bu sistem sorun meydana getiren sistem” diye konuştu.

“Yanlış politikalar değişirse ittifak yapılabilir”

“AK Parti ile ittifak yapılabilir mi?” sorusuna ise Karamollaoğlu şu yanıtı verdi:

“Talep gelmesi halinde konuşulur”

Karamollaoğlu, bu tarzda gelen taleplerin reddedilmesinin doğru olmadığını düşündüğünü belirterek,  ülkemizde konuşulması gereken ciddi problemler olduğunu söyledi.

Bunların başında “adalet” konusunun geldiğini kaydeden Karamollaoğlu, “İçişleri Bakanı ile Adalet Bakanı arasında söz düellosu oldu. Niye oldu ben de şaşırdım. Adalet bağımsız mahkemeler tarafından ve kendisini bağımsız hisseden hakimler tarafından verilen kararlarla ortaya çıkar” ifadelerini kullandı.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap