Karamollaoğlu’ndan “HDP” yanıtı: Siz birini kapatırsınız bir başkası çıkar

by Haber Fora

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu haftalık basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi. SP lideri kamuyounu gündemini meşgul eden “HDP’nin kapatılması” tartışmalarına ilşkin bir soruya da siyasi partilerin demokratik hayatın vazgeçilmez unsurları olduğunu belirterek “Siz birini kapatırsınız bir başkası çıkar” diye yanıt verdi.

28 Şubat’ın yaşattığı mağduriyetlerin tamamen ortadan kalkmadan savunan Karamollaoğlu bu nedenle 28 Şubat ile hesaplaşmanın mümkün olmadığını dile getirdi.

Karamollaoğlu normalleşme kararlarının da “ekonomik ve sosyal bunalım”ı bir nebze rahatlatacağını belirtti.

İktidarın eğitim politikalarını eleştiren Karamolaoğlu şunları kaydetti:

“Kanunları değiştirmek bir mana ifade etmiyor”

SP lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı “İnsan Hakları Eylem Planı”na ilişkin de “İktidar partisi adalet reformu diye birtakım teklifler getirecek. Çoğunluğu olduğu için geçecek. Ne değişecek? Zihniyet değişmeden kanunları değiştirmek bir mana ifade etmiyor. Adalet haksızlıklar karşısında mazlumun yanında olmalıdır, iktidarın değil” değerlendirmesinde bulundu.

Milli geliri artırmanın önemli olduğunu ama adil paylaşımın daha önemli olduğunu kaydeden Karamollaoğlu şu ifadelerle devam etti:

“TÜİK başkanları neden değişiyor?”

Türkiye İstatistik Kurumu’nda son 5 yılda 5 kere başkan değiştiğini hatırlatan Karamollaoğlu “Neden? Merak ediyorum. Demek ki bunlar iktidarın beklediği performansı sağlayamıyorlar. Batarken yüzüyormuşuz intibahını veremiyorlar demek ki vatandaşa. Türkiye ekonomisi 2020 yılında TÜİK’e göre % 1.8 büyüdü. Son çeyrekte ise % 5.9 ile büyümüş. 2019 yılında 9 bin 127 dolar olan kişi başına düşen milli gelir 2020 yılında 8 bin 599’a gerilemiş. Gel de çık işin içinden” diye konuştu.

HDP yanıtı

Karamollaoğlu, AK Parti’li Cahit Özkan’ın “HDP hukuken kapatılacaktır” açıklaması hatırlatılarak sorulan soru üzerine şunları kaydetti:

 

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap