Karamollaoğlu’ndan kadın cinayetlerine tepki: Tahammül edilemez bir hal aldı

by Haber Fora

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Konuşmasına kadın cinayetlerini lanetleyerek başlayan Karamollaoğlu “Artan bu cinayet haberleri, artık tahammül edilemez bir hâl aldı. Önümüzdeki yıl, kadın cinayetlerinin tamamen ortadan kalkmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Açıklamalarına “Bizim kadim devlet geleneğimiz, örfümüz, kültürümüz ölmüş de selâsını okuyacak bir kimse kalmamış. Kanunun yerini talimatlar, Meclis’in yerini Saray, 80 milyonun iradesini bir kişinin aldığı bu süreçten ancak ciddi reformlar ile çıkabiliriz” ifadeleriyle devam eden Karamollaoğlu, 2020 yılında Türkiye’nin adalette, eğitimde, ekonomide ve daha birçok konuda sınıfta kaldığını belirtti.

Karamollaoğlu konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü:

Adalet vurgusu

2021 yılında en büyük amaçlarının “Ankara’da hakimler var” denilebilecek bir adalet sistemini tesis etmek olduğunu vurgulayan Karamollaoğlu “Toplumumuz adeta adaletsizliğe tepkisiz hale geldi; tepki vermiyor, veremiyor” diye konuştu.

Eğitimde planlama eksikliği

Kovid 19 pandemisi sürecinde örencilerin planlama eksiklği nedeniyle uzaktan eğitimden istifade edemediğinin altını çizen SP lideri “Türkiye’de var olan eğitim eşitsizliği, pandemi sürecinde katlanarak artmıştır” dedi.

Karamollaoğlu açıklamalarına şu ifadelerle devam etti:

Asgari ücretle ilgili de eleştirilerde bulunan Karamollaoğlu “Herkesin yarasına derman aradığı ve milletimizin geçim sıkıntısı ile boğuştuğu bir süreçte açıklanan 2825 lira, milletimizi tatmin etmemiştir. Bu rakam, açlık sınırının bile altında bir rakam. Bu süreçte halkımızın yanında durarak, işverene de fazla külfet yüklememek için asgari ücret üzerinden vergi ve primleri almadan; enflasyonun üzerinde % 7 bir zam yapılarak 3500 liraya yakın bir asgari ücret verilmeliydi” dedi.

“Bu vebalin altından kalkamazlar”

Çin ile imzalanması gündemde olan “suçluların iadesi” anlaşmasını da sert bir dille eleştien SP lideri şunları kaydetti:

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap