Karayip Korsanları’nın yönetmeni, ilk film öncesi herkesin diken üstünde olduğunu söyledi

by Haber Fora

Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl) 2003’te vizyona girdiğinde büyük bir yankı uyandırmış ve filmin başrolündeki Johnny Depp’e muazzam bir popülarite kazandırmıştı. 

Depp’in Kaptan Jack Sparrow karakterini canlandırdığı filmde Orlando Bloom ve Keira Knightley gibi diğer ünlü isimler Depp’e eşlik etmişti. Gişede önemli bir izlenme başarısı yakalayan film yaklaşık 4 milyar dolar hasılat elde etmişti. 

Filmin vizyona girmesinin ardından elde ettiği başarıya rağmen yönetmen Gore Verbinski serinin ilk filminin çekimleri sırasında ortamın hayli gergin olduğunu söyledi. Verbinski verdiği yeni röportajda o dönem filmin başarısızlığa uğrayacağı kaygısıyla herkesin çok gergin olduğunu belirtti.

We Got This Covered’ın haberine göre yönetmen şu ifadeleri kullandı:

Başta yaşanan gerginliğe rağmen Karayip Korsanları sinema tarihinin en başarılı serilerinden biri haline geldi. Yakın zamanda serinin yeni filmlerle dönebileceği duyurulmuştu.

Serinin yıldızı Johnny Depp, kendisini “eşini döven biri” diye niteleyen The Sun gazetesine açtığı iftira davasını kaybetmesi nedeniyle muhtemelen yeni filmlerde yer almayacak. Depp’in yerine Margot Robbie’nin geçeceği belirtilmişti.

Haber Fora, We Got This Covered

Derleyen: Esra Güngör

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap