Katil Kemal Delbe, öldürdüğü Aylin Sözer’in hesabından 260 bin TL EFT yollamaya çalışmış

by Haber Fora

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Eğitim Fakültesinde Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı olarak görev yapan Dr. Öğretim Üyesi Aylin Sözer’i, Maltepe’deki evinde öldüren Katil Kemal Delbe’nin Sözer’in banka hesabına girdikten sonra kendi kardeşine 260 bin lira tutarında bir EFT yolladığı, asistanına “sana döviz hesabımdan para yollayacağım onu çek ve göndereceğim adrese yolla” diye mesaj attığı ifade edildi.

Yeni Mesaj’a açıklama yapan Aylin Sözer’in dayısının kızı Serap Savcı, “Katil ile Aylin hoca arasında bir ilişki olma durumu tamamen yalandır” dedi.

Katilin binaya olay günü saat 08.48’de geldiği ve yüzünü kapatmaya çalıştığı görülüyor

Boğazı kesilerek öldürülen ve cesedi yakılmaya çalışılan Aylin Sözer’in cinayet zanlısı 32 yaşındaki Kemal A. tutuklandı.

Cinayete ilişkin açıklama yapan Savcı, “Kuzenim Aylin Sözer daha önce katil ile yeni taşındığı evine dolap yaptırmak için ulaşmış ve evinde ölçü aldırmış. Katil çok yüksek bir miktarda para istediği için Aylin Hoca bunu reddetmiş. Ardından katilin sözlü tacizlerine maruz kalmış ve tehdit edilmiş” dedi.

“Daha sonra 29 Aralık sabahı saat 08.00 sularında şahıs Aylin Hoca’nın evinin bulunduğu apartmana gelmiş. Eve girer girmez Aylin Hoca’yı bıçakla katletmiş ve telefonuna ulaşmış” bilgisini veren Savcı, şunları kaydetti:

Bağlarbaşı Mahallesi Karanfil Sokağı Barış Apartmanı’nda boğazı kesilerek öldürülen ve cesedi yakılmaya çalışılan Aylin Sözer’in (48) cinayet zanlısı Kemal A’nın (32), emniyetteki işlemleri tamamlanmış, Gayrettepe’deki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünden çıkarılan zanlı, güvenlik önlemleri altında Anadolu Adliyesine getirilmişti.

Burada Aile İçi Şiddet Bürosu savcısına çıkarılan zanlı Kemal A, ifadesinin alınmasının ardından “canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme” suçunu işlediği gerekçesiyle tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilmiş, Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli Kemal A’nın tutuklanmasına karar vermişti.

Haber Fora, Yeni Mesaj

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap