Kayseri İl Sağlık Müdürü: Pozitif vatandaşlar temasta bulundukları isimleri doğru vermiyor

by Haber Fora

Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele sürecindetest sonucu pozitif çıkan vatandaşların, yakın temasta bulundukları kişi isimlerini doğru vermediğini gözlemlediğini söyledi.

“Bu dönemde temas içinde olan kişileri izole edemezsek, kontrol etme şansımız olmaz” diyen Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Benli, sosyal medya hesabında zor şartlarda çalışan sağlık çalışanlarının fotoğraflarıyla uyarılarda bulundu.

Benli açıklamasında, “Sağlık çalışanlarımız bu kıyafetlerin içinde gece demeden gündüz demeden mücadele icindeler. Virüsü tespit edip çevrelemek ve riskli kişilerin gezip dolaşmalarını engellemek için çalışıyorlar. Ancak pozitif olan kişilere temaslı oldukları kişiler sorulduğunda doğru bilgi verilmediğini üzülerek gözlemlemekteyim. Kural olarak şikayetlerin başlamasından önceki son 48 saatte 2-15 dakikadan fazla, maskesiz (yüz yüze) 1 metreden yakın birlikte olunan kişiler yakın temaslı sayılmaktadır. Temaslı bilgisi doğru verilmediği zaman virüsün yayılımının önüne geçemeyiz” ifadelerini kullandı.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap