Keanu Reeves’in çizgi romanına ilk yorumlar geldi: Wolverine ve John Wick’e benziyor

by Haber Fora

Ünlü Hollywood yıldızı Keanu Reeves’in ilk çizgi roman serisi BRZRKR’nin ilk sayısı çıktı ve görünüşe göre hikaye Wolverine’in ultra şiddetiyle John Wick’in aksiyonunu bir araya getirmiş. 

Reeves’in oyunculuk kariyerinin yanı sıra çizgi roman alanında da kendisini denemesi bazıları tarafından ilk başta şüpheyle karşılansa da ünlü oyuncunun pek çok kişinin beğenisini topladığı anlaşılıyor.

Reeves ve Matt Kindt’in yazdığı ve Ron Garney’nin çizimlerini yaptığı çizgi roman Berzerker isimli karakterin maceralarına odaklanıyor. Berzerker, ölümlülüğünü geri kazanmasına yardım etmek için söz veren ABD ordusuyla birlikte çalışan ölümsüz bir savaşçı. 

Hikaye çizgi roman okurlarının aşina olduğu bir yapıya sahip. Screen Rant’in incelemesine göre Berzerker’i bu açıdan Wolverine ya da Vandal Savage gibi meşhur çizgi roman karakterlerine benzetmek doğal. 

Hikayeyi diğerlerinden ayıran şeyse karakterin vahşiliğinin saf ölçeği. Berzerker her ne kadar bir silahla görünse de tercihinin elleri olduğu gayet açık. Ayrıca Mortal Kombat hayranları da, karakter ortalığa dehşet saçarken kendilerini muhtemelen evlerinde hissedecek. 

Serinin ilk sayısı eyleme odaklansa da Reeves ve Kindt’in akıllarında şiddetten daha fazlası olduğuna dair ipuçları var. Örneğin Berzerker’in ölümsüzlüğünün gizemlerini ortaya çıkarmak için çalışan doktorla yaptığı konuşma, söz konusu kahramana bir trajedi duygusu katıyor. 

Keanu Reeves, filmleriyle olduğu kadar çizgi romanıyla da heyecan yaratmış görünüyor.

Haber Fora, Screen Rant

Derleyen: Esra Güngör

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap