Kedisine taktırdığı mikroçip, 15 yıllık hasreti bitirdi

by Haber Fora

ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı Los Angeles şehrinde 15 yıl önce kaybolan kedi, sahibiyle 22 Şubat’ta yeniden bir araya geldi.

Soyadını paylaşmak istemeyen Charles, bir tekir olan Brandy’yi 2005’te iki aylık yavruyken sahiplendiğini söyledi. Yıllar süren ayrılığın son bulmasına dair şöyle konuştu:

Charles, Brandy’yi sahiplendikten birkaç ay sonra onun bahçeye çıktığını ve bir daha geri dönmediğini söyledi. Kedi kaybolduktan sonra etrafta onu arayan ve barınakları dolaşan Charles “Çok üzüldüm. Onu geri istedim çünkü sahiplendikten sonra hayatı boyunca ona bakacağımı düşünmüştüm” dedi.

Bilgisayar teknisyeni adam, Brandy’ye arabanın çarpmasından ya da çakalın saldırmasından korktuğunu söyledi ve ekledi:

AP’de yer alan habere göre, hayatına devam eden ve başka bir eve taşınıp iki kedi daha sahiplenen Charles’a 21 Şubat’ta hem Los Angeles Hayvan Barınağı’ndan hem de Brandy’ye mikroçip yerleştiren şirketten telefon geldi. 

“Şüpheyle yaklaştım. Bir hata olmalı diye düşündüm. Belki de onun Brandy olma ihtimali milyonda 1’di” diyen Charles “‘Evet, mikroçip yalan söylemez’ dedim” ifadelerini kullandı.

Los Angeles Hayvan Bakım ve Kontrol Teşkilatı’nın açıklamasındaysa şu sözler sarf edildi:

Charles, evinden tam 65 kilometre uzakta bulunan Brandy’yi almak için pazartesi günü barınağa gitti.

Kötü beslenen Brandy’nin sadece 2,7 kilogram ağırlığında olduğu ortaya çıktı. Ancak yavruyken terk ettiği Charles’ın yanına yaşlı bir kedi olarak dönen Brandy durumundan memnun. Zira Charles, kediyle ilgili şöyle konuştu:

Haber Fora, AP, Patch

Derleyen: Uğurcan Yıldız

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap