Kemal Kılıçdaroğlu: CHP’li belediyeler uluslararası alanda Türkiye Cumhuriyeti Hazinesi’nden daha güvenilir

by Haber Fora

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2-3 Şubat’taki kuvvetli yağışla oluşan selde dükkanları zarar gören esnafı ziyaret etti.

Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir programı kapsamında geldiği Konak ilçesindeki Güzelyalı semti sakinlerine geçmiş olsun dileğinde bulundu.  

Kılıçdaroğlu, maddi kaybın giderileceğini belirterek “Bir yılda yağması gereken yağmur 24 saatte yağınca her taraf göl oldu. Tam bir afet. Bir sorun varsa çözülecektir. Ayrıca hasar tespit çalışmaları yapılmış. Bütün esnafın zararları ve var olan sorunları çözülecek, maddi kayıpları giderilecek. Ön tespitler yapıldı.” dedi. 

Üçkuyular Vapur İskelesi’nden Uğur Mumcu arabalı vapuruyla Karşıyaka’ya geçen Kılıçdaroğlu, daha sonra Çiğli Tramvayı’nın temel atma törenine katıldı. 

 

Törende bir konuyma yapar Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Buca metrosu için aldığı kredi üzerinden iktidarın ekonomi politikasını değerlendirdi:

Kılıçdaroğlu’nun gündeminde işsizlik de vardı. Faiz-döviz eksenindeki pomitikalarla işsizliğin önüne geçilemeyeceğini belirten Kılıçdaroğlu şunları söyledi:   

 

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap