Kenan Sofuoğlu’ndan 2 yaşında motosiklet kullanan oğlu ile ilgili açıklama: Gaz kontrolü çok iyiydi ve gazı hissedebiliyordu

by Haber Fora

AK Parti Sakarya Milletvekili ve Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu, motosiklet kullandırılmasıyla sosyal medyada tepki çeken ve ilgi gören 2 yaşındaki oğlu Zayn hakkında açıklama yaptı.

Sofuoğlu, Sakarya’nın Akyazı ilçesinde yaptırdığı pistte oğlu Zayn’ın motosiklet kullandığı görüntüleri sosyal medya hesabından “Henüz 2 yaşında değil” notuyla yayınladı.

Çocukları 4 yaşındaki Mahir ve 2 yaşındaki Zayn’a eğitim vererek sürekli motosiklet kullandıran Sofuoğlu, basın mensuplarına, 10 yılı aşkın süredir yetiştirdikleri milli sporcuların şu anda dünyanın en başarılı motosikletçileri arasında yer aldığını söyledi. 

“İnşallah ülkemizi temsil eden sporcular haline gelebilirler”

Oğlu Zayn’ın da 1 yaşından beri kendisiyle piste geldiğini aktaran Sofuoğlu, “Burada eğitimlere şahit oluyor. Eğitimlerde büyük ağabeylerini motor kullanırken görürken o da haliyle kullanmak istiyor. Önceleri bisikletini kullanıyordu, daha sonra beraber motor kullanmaya başladık. Orada şunu gördüm, gaz kontrolü çok iyiydi ve gazı hissedebiliyordu. Onu anladığım zaman motora tek bindirmeye başladım. Yaklaşık 7 aydır motosikleti kendi başına kullanabilir duruma geldi” diye konuştu. 

Sofuoğlu, Zayn’ın go-kart da kullanabildiğine ifade ederek, “En büyük isteğim, onların eğlenmesi. Belki ileride sporcu olabilirlerse onlara iyi bir katkı sağlamak, iyi bir eğitim vermek. Onlar da çok iyi eğleniyor, biz de. İnşallah ileride ülkemizi temsil eden sporcular haline gelebilirler” ifadelerini kullandı. 

“Onu Formula 1’e yetiştirmek isterim”

İçinde korku olduğunu ancak pistte bütün tedbirlerin alındığını vurgulayan Sofuoğlu, şöyle devam etti:

Sofuoğlu, Zayn’ın yeteneği olup olmadığını ileride göreceklerini belirterek, “İyi eğitildiğini düşünüyorum. Gönlümden en büyük geçen şey, bir Formula 1 yarışçısı yetiştirebilmek. Eğer varsa o yeteneği elimden geldiği kadar eğitip onu Formula 1’e yetiştirmek isterim. Bunları konuşmak için çok erken, şu anda kendisi çok eğleniyor, araba ve motor kullanmaktan çok zevk alıyor. Biz de onu bu konuda eğitiyoruz. Yeteneğinin ne kadar olduğunu zaman gösterecek” şeklinde konuştu. 

Haber Fora, AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap