Kendisine heavy metali sevdiren amcasının iskeletinden gitar yaptı

by Haber Fora

ABD’nin Florida eyaletinde Prince Midnight lakaplı müzisyen Yaago Anax, gitarıyla dikkatleri üzerine çekti. Zira Anax, yıllar önce hayatını kaybeden amcasının iskeletinden gitar yaptı. Anax, amcası Filip’in kendisine heavy metali sevdirdiğini ve iskeletten gitarın “onu onurlandırmanın en iyi yolu” olduğunu söyledi.

Anax, amcasının heavy metale duyduğu sevgiye dair pek çok güzel anıya sahip olduğunu, kendisini kanatlarının altına aldığını ve Skelecaster adını verdiği gitarla amcasına tekrar yakın hissettiğini belirtti.

“Filip amcamın hem gerçek hem de mecazi anlamda bir parçasının hala orada olduğuna inanıyorum” diyen Anax, onun süper bir metalci olduğunu ekledi.

CBC’nin haberine göre, Filip’in 1996’da Yunanistan’daki bir trafik kazası sonucunda 28 yaşında hayatını kaybettiği belirtildi. Amcasının isteği üzerine kalıntıları bir tıp fakültesindeki derslerde yıllardır kullanılsa da okulun bunu yakın zamanda durdurduğu ortaya çıktı.

Bunun ardından Filip’in birinci derece yakınları hayatını kaybettiği için kalıntıların sorumluluğu Anax’in annesine kaldı. Ancak müzisyen, kalıntılar için mezar yeri alma veya onların saklanması için yer kiralama seçenekleriyle karşı karşıya kalan annesinin para ödemek istemediğini ve bu yüzden kendisinin ilgilendiğini açıkladı.

 

Cenazenin Yunanistan’dan ABD’ye gönderilmesi için ABD Dışişleri Bakanlığı gibi bazı yetkili mercilerle görüşen Anax, en nihayetinde isteğine ulaştı. Fakat bundan sonrasına dair kafasında soru işaretleri bulunduğunu şu sözlerle açıkladı:

Bunun ardından gitar yapımıyla uğraşan arkadaşından ilham aldığını söyleyen Anax, “Filip amcayı onurlandırmanın en iyi yolu olduğunu düşündüm. Bu fikri severdi” dedi.

 

Anax  annesinin “Bu saygısızlık. Uzanması ve ebedi istirahatte olması gerekiyor” diyerek ilkin fikri beğenmediğini söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:

Müzisyen, daha önce iskeletten gitar yapan bir kişi bulamadığını ve bu yüzden denemeler yaptığını belirtti. “Aslında omurları ve kemikleri deliyordum ama biri çatlayıp kırıldı. Dolayısıyla bunu nasıl yapacağımı tekrar değerlendirmem gerektiğini düşündüm” diyen Anax, gitarı tamamlasa da bazı tuhaflıkları bulunduğunun altını çizdi. Anax daha sonra şöyle konuştu:

Haber Fora, CBC, Orlando Weekly

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap