Kılıçdaroğlu: 13 şehidimiz var ama Erdoğan’ın umurunda değil, kongre yapıp gülüyorlar

by Haber Fora

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Enis Berberoğlu’nun tekrar milletvekili olmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, “Enis Berberoğlu; düşünün bir mahkeme beraat veriyor bir mahkemem ömür boyu hapis istiyor. Bir alt mahkeme düşünün “AYM’yi takmayacağım” diyor. “Ben gücümü saraydan alırım” diyor. Bugün o saray yerle bir oldu. Enis Berberoğlu şimdi parlamentonun onurlu bir üyesi olarak görevinin başındadır” dedi.

Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) Berberoğlu hakkında verdiği hak ihlali kararının alt mahkeme tarafından uygulanmamasını da eleştiren Kılıçdaroğlu, ilk anayasa kararını uygulamayan yargıcın  görevinden alınması gerektiğini savundu.

“Açıklamayı neden Vali yapıyor?”

Pençe-Kartal Harekatı kapsamında Irak’ın kuzeyindeki Gara Bölgesi’ne yapılan operasyonda 13 vatandaşın şehit edilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğu, partisinin PKK’nın elinde rehin tutulan vatandaşlar için ço defa soru önergesi veriklerini fakat yeterli cevap alamadıklarını söyledi.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

“Şehit annesi propaganda malzemesi yapıldı”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştirilerde de bulunan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Bir kadın ‘açım’ diyor, Erdoğan duymazlıktan geliyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Elazığ ziyaretinde bir kadının “açım” diye bağırdığı iddiasıyla sosyal medyada yayımlanan görüntürlerle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu,”Bir kadın Elazığ’da Erdoğan’a ‘Açım aç’ diyor. Erdoğan duymazlıktan geliyor. Bu sosyal medyaya düşünce Devletin Valisi açım diyen kadını valiliğe çağırıyor. Derdest edip getirmişlerdir. ‘Açım demeyeceksin, halim vaktim iyi diyeceksin’. Televizyon kamerası da hazır orada sonra bu yayınlanıyor.  Anladık talimat aldın ayağına git bari derdini sor. Tamam paket verdin. Sen sözlerini geri al Kişi sarayın valisi olursa bölgeyi yönetemez” dedi.
 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap