Kılıçdaroğlu: Erdoğan’ın bütün dünyası; CHP’ye nasıl saldırırım, nasıl karalarım

by Haber Fora

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye’nin geleceğinde, bu zihniyeti, yapısı ve üslubuyla CHP diye bir partiye yer olmadığını da şimdiden görüyoruz” sözlerine yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, “Samimi düşüncemi sorarsanız Erdoğan’ı hiç muhatap almak istemem. Nedeni de şu? Erdoğan bugüne kadar neler söyledi ve neler oldu bakıldığı zaman. Erdoğan’ın bütün dünyası Cumhuriyet Halk Partisi’ne nasıl saldırırım, nasıl karalarım, nasıl halkın gözünde küçük düşürürüm. Bütün amacı, bütün çabası bu” dedi.

Kılıçdaroğlu, TV5 kanalında yayınlanan Liderler Turu programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

Bingöl’den Bitlis’e gitmek üzere kalkan askeri helikopterin düşmesine ilişkin üzüntülerini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Tabii üzücü bir olay. Milletimizin, kahraman ordumuzun başı sağ olsun. Elim bir kaza, keşke olmasaydı ama önümüzdeki süreç için belki biraz daha ayrıntı gelebilir. Ayrıntıları biraz daha öğrenince net tabloyu görmüş olacağız. İlk gelen bilgilere göre hava koşulları nedeniyle helikopterin arıza yapıp düştüğü ifade ediliyor” diye konuştu.

“Erdoğan’ı hiç muhatap almak istemem”

Kılıçdaroğlu, şehit olanlara Allah’tan rahmet dileyerek, benzer olayların yaşanmamasını arzu ettiklerini söyledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’ye ilişkin “Türkiye’nin geleceğinde, bu zihniyeti, yapısı ve üslubuyla CHP diye bir partiye yer olmadığını da şimdiden görüyoruz” sözlerine ilişkin düşüncesi sorulan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin geleceğinde CHP’nin olup olmayacağına halkın karar vereceğini ifade etti.

Vatandaşın Erdoğan’a ulaşamadığını söyleyen CHP lideri, “Cumhurbaşkanının yaptığı çıkış, sizde ileride CHP ile ilgili bir kapatma davası gündeme gelebilir mi gibi bir endişeye neden oldu mu?” şeklindeki soru üzerine ise şunları söyledi: 

“Bizim ayrışma, bölünme gibi bir lüksümüzün olmaması lazım”

Sokağın sesi olduklarını, soru sordukları için çok fazla eleştirildiklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, tank palet fabrikasına ilişkin “Ordunun tank palet fabrikasını Katar’a peşkeş çektiler. Bir Türk lirası dahi almadan Katar ordusuna peşkeş çektiler. O fabrikadaki sırları ben bilmem, orada çok önemli aletler üretiliyor ama Katar ordusu bilir. Niçin? Hangi gerekçeyle? 50 milyon dolar yatırım yapacaktı Katar oraya, yapmadı” dedi. 

Kılıçdaroğlu, parti içinde yaşanan istifalara ilişkin bir soru üzerine, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Eve dön çağrısı yapar mısınız?” şeklindeki soru üzerine de Kılıçdaroğlu, “Herkese yaparım. Bizim ayrışma, bölünme gibi bir lüksümüzün olmaması lazım. Eğer biz gerçekten demokrasiyi savunuyorsak, herkes düşüncelerini, inancını, kimliğini özgürce yaşamak istiyorsa ve biz buna destek veriyorsak niye ayrılıyoruz?” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, her tartışmanın bir ayrılık getirmemesi gerektiğini söyledi. 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Teoman Sancar’ın istifasını sizin istediğiniz söylendi. Nedir bu olay, biraz aydınlatır mısınız?” şeklindeki soruya da şu yanıtı verdi:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap