Kılıçdaroğlu konuşuyor

by Haber Fora

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, depremin vurduğu İzmir’de konuşuyor.
Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının satır başları şunlar:
Bir deprem gerçeğiyle karşı karşıyayız ve bundan sonra bu gerçekle karşılaşacağız. Bu gerçeği maden biliyoruz bunun önlemlerinin ivedilikle alınması gerekir. Türkiye genelinde. Nerede deprem kuşağı varsa önlemler alınmalı.
Gerek parlamentoda gerek parlamento dışında bizim üzerimize düşen görev varsa koşulsuz bu görevi yapmaya hazırız.
İnşallah can kaybı olmaz dedik ama maalesef can kaybımız var. Ölenlere Allah’tan rahmet diliyoruz.
Büyükşehir Belediye Başkanımız’ın büyük katkısıyla kiralanan büyük araçlarla enkaz kaldırılmaya çalışılıyor. Şunun da altını çizmek isterim; sadece belediye ekipleri değil AFAD ekipleri, jandarma ekipleri olağanüstü bir çaba sergiliyorlar.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı olarak çabaya katkı veren bütün kamu görevlilerine yürekten teşekkür etmeyi görev biliyorum. Ama en büyük katkının İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Kurumsal kapasitesi olduğunun altını çizmek isterim.
Depremden sonra bütün belediye başkanlarımız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımızla temasa geçtiler. gerekli koordinasyon sağlandı. Her türlü yardım kısa süre içerisinde getirilecektir.
Çadır ihtiyaçları var onlar giderilecek. Yemek sürekli sağlanıyor.
İnşallah göçük altında kalanların hepsi sağ kurtulurlar. Alanı gezerken ailelerle de konuştum. Bir anne çocuğunu beklediğini söyledi. Son gittiğim enkazda bir anne ve çocuklarının kurtarılmasını sevinçle karşıladım. Allah kimseye evlat acısı vermesin. 
Bunu atlatırız ama bundan sonra benzer olaylarda karşılaştığımızda daha sağlıklı daha güçlü binalara ihtiyacımız var. Hızla kentsel dönüşüme ihtiyacımız var. Bürokraside karşılaşılan engeller var. Bu engellerin süratle aşılmasına ihtiyaç var. İstanbul çok ciddi bir deprem riskiyle karşı karşıya. Merkezi yönetimin bu konuda yerel yönetimlerin önündeki engelleri kaldırması lazım. Deprem, a partilisi b partilisi diye ayrım yapmıyor. Dolayısıyla merkezle yerel arasında çok güçlü bir iletişim kurulmalı.
 
 
Ayrıntılar geliyor….

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap