Kılıçdaroğlu, Seval Türkeş’i ziyaret etti

by Haber Fora

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milliyetçi Hareket Partisi’nin merhum Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş’i ziyaret etti.

Ziyarette CHP lideri Kılıçdaroğlu’na, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı eşlik etti.

Görüşme’de Kılıçdaroğlu “Eğer bir toplumda adalete olan güven duygusu sarsılırsa, hem siyaset hem ticaret, hem başka alanlarda o güven duygusunu sarsan, yargıya talimat verip gereğini yaptıran kişiye dönük olumsuzluğu da büyütür, Orada bir devlet krizi olur. Devlet yönetiminde kriz olmaması lazım. Devletin liyakatli  kadrolar tarafından yönetilmesi lazım” ifadelerini kullandı.

Hukukun üstünlüğüne büyük verdiğini söyleyen Seval Türkeş ise, şöyle konuştu:

Siyaset topluma örnek davranışlar sergilemesi lazım diyen Türkeş merhum Alpraslan Türkeş’in “hukuk ve adaleti gündeminin her zaman birinci sırasında tuttuğunu” söyeyerek, “MHP’nin de bunu yapması lazım” dedi.

 

Kılıçdaroğlu’na “Demokrasi yürüyüşünüz de çok önemli” diyen Türkeş, “Çalışmalarınız, demokrasiye sahip çıkmanız, o konuda yaptığınız mücadeleniz takdire şayan” ifadelerini kullandı.

Organize suç örgütü yöneticisi olmaktan hüküm giyen ve nisan ayında infaz düzenlemesiyle cezaevinden tahliye olan Alaattin Çakıcı’nın tehditlerinin ardından Türkeş’in eşi Seval Türkeş, Kılıçdaroğlu’nu arayarak destek vermişti.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap