Kılıçdaroğlu sözü verdi, İmamoğlu yanıtladı: Alkışlamayı öğrenmeliler ve alışmalılar

by Haber Fora

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ilçe belediye başkanlığında yapımına başladığı, bugün bitme noktasına gelen Beylikdüzü’ndeki Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi ile İbrahim Cevahir Camii’ni ziyaret etti.

“Atılmış bir pas, artık bunu gole çevirmen lazım”

Gazeteciler, ziyaret sonrasında, Kılıçdaroğlu’na, AK Partililer’in dün açılışı yapılan Alibeyköy-Cibali tramvay hattını kendilerinin yaptığı iddiasını sordu.

Kılıçdaroğlu, “Buna güzel cevap verilir yani.  Atılmış bir pas, artık bunu gole çevirmen lazım” diyerek sözü İmamoğlu’na verdi. İmamoğlu’nun yanıtı, “2016’da temelini attılar, projeyi başlattılar, ‘2018’de bitireceğiz’ dediler; bitiremediler. Geldiğimizde durmuş bir proje aldık. Bahsettiğim yüzde 55’lik kısmını, yaklaşık 1 yılı biraz aşkın bir sürede pırıl pırıl bir şekilde yapıp, İstanbullulara kazandırdık. Alkışlamalılar. Biz, nasıl bizden önce yapılan doğru işleri alkışlıyorsak, alkışlamayı öğrenmeliler ve alışmalılar” oldu.

Ziyaretin cami bölümünde Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı’na, İmamoğlu’nun annesi Hava İmamoğlu ile babası Hasan İmamoğlu da katıldı. Cami bahçesinde bir süre dinlenen Kılıçdaroğlu, İmamoğlu Ailesi’yle de sohbet etti.

İmamoğlu: Genel başkanımızın talimatı, her ilçeye eşit hizmet götüreceğiz

İmamoğlu, “Bulunduğumuz alanla ilgili bir metro projesi olacak mı” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

Kreş ve Haramidere incelemesi

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, cemevi ve cami ziyaretlerinden sonra Esenyurt’taki “Yuvamız İstanbul Kreşi”ni ve aşırı yağışlardan kaynaklı su baskınlarıyla gündeme gelen Esenyurt Haramidere’deki İSKİ şantiyesini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap