Kılıçdaroğlu ve Babacan birlikte duyurdu: Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem için ortak çalışma grubu

by Haber Fora

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu parti binasında ziyaret etti. İki genel başkan toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

İlk sözü alan Ali Babacan kendilerinin ve birçok siyasi partinin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem konsunda çalışmalar yaptığını hatırlatarak şunları kaydetti:

Babacan’ın ardından söz alan Kılıçdaroğlu da “Kısır çekişmeler tartışmalar değil uzlaşmayla ülkenin içinde bulunduğu açmazları açma, demokrasiyi güçlendirmek için bu çalışmalara ihtiyaç var. Önerileri bizim açımızdan son derece önemli. Herkesin huzurunda sayın genel başkana ve arkadaşlarına teşekkür ederim” diye konuştu.

Süreçle ilgili bir takvim belirlenmediğini belirten CHP lideri “Akademik uzmanlardan da yararlanacağız. Geniş bir mutabakat ve işin uzmanlarının da görüşünü alacağız” dedi.

Erdoğan’ın sözlerini hatırlattı

Son günlerde kamuoyunda tartışılan “militan” ifadesine de değinen Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

Arzu ederse A Haber’de tartışabiliriz

CHP lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sıkça tekrarladığı “Kılıçdaroğlu SSK’yı batırdı” ifadesine ilişkin de “Sayın Erdoğan kendisine güveniyorsa Z kuşağının önünde tartışalım. Arzu ederse A Haber’de tartışabiliriz. Uzmanları çağırabilir. Tartışalım ben ne yaptım, o ne yaptı. Erdoğan benim dönemimle ilgili bir müfettiş ordusu görevlendirdi. 5 kuruş bulamadı. Bulsa kıyameti koparırdı.Neden SGK’da açık şimdi daha da büyüdü? Merkez Bankası’nın rezervi neden eksi 47 milyar dolar? Buradan soruyorum Merkez Bankası’nı batıran kişi kimdir?” diye konuştu.

Tekrar söz alan Babacan DEVA Partisi olarak anayasa taslağı hazırladıklarını belirterek şunları belirtti:

Babacan “Türkistan İslam Partisi’ni terör örgütü olarak görüyor musunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

 

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap