Kılıçdaroğlu’dan “Cumhur İttifakı” yorumu: Bahçeli, Erdoğan’ı bir anlamda teslim almış durumda

by Haber Fora

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KRT TV’de katıldığı programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı “İnsan Hakları Eylem Planı”na ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıdaroğlu, “Erdoğan’ın belli bir konuyu derinlemesine düşünüp analiz ettiğine inanmıyorum. Bugüne kadar hiç inanmadım” dedi.

“İçeriğine baktığınız zaman Erdoğan okuduğu metne katılıyor mu? Hayır katılmıyor” diyen Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

“Bahçeli, Erdoğan’ı bir anlamda teslim almış durumda”

Kılıçdaroğlu, AK Parti ve MHP’nin yer aldığı Cumhur İttifakı’na ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, Bahçeli, Erdoğan’ı bir anlamda teslim almış durumda. Erdoğan kendi koltuğundan korkuyor. Koltuğunu korumak için de dayandığı tek kişi sayın Bahçeli” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin “Anaya Mahkemesi kapatılsın” sözüne Erdoğan’ın hiçbir yorum yapmamasını “ilginç” olarak niteleyen Kılıçdaroğlu, Neden Anayasa Mahkemesi kapatılsın? Erdoğan’ın ‘Bu asla söz konusu olamaz’ demesi lazım. Partilerinin yetkili kurulları yada sözcülerinden de böyle bir açıklama gelmedi” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

“İktidar kendisine oy vermeyen bütün Kürtleri cezalandırmak istiyor”

Bahçeli’nin HDP’nin kapatılması yönünde yaptığı çağrı sonrası başlayan tartışmalara ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, “Siz HDP’yi kapatarak, 6.5 milyon insanı cezalandıracaksanız, bunun adı demokrasi değil” dedi.

HDP’ye yönelik “olağanüstü” bir baskı uygulandığını savunan Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap