Kılıçdaroğlu’dan Erdoğan’a tepki: İnat edip Kanal İstanbul’u yapacağına işsizlere ve esnafa çare ol

by Haber Fora

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aksaray’da gerçekleştirdiği esnafı ziyaretleri sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin “Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine yönelttiğiniz sorulara cevap verdi, özellikle Merkez Bankası’ndaki 128 milyar doların nereye gittiği konusunda ‘piyasalardaki dalgalanmayı önlemek amacıyla’ kullanıldığını söyledi. Siz bu yanıt karşısında ne söylemek istersiniz?” şeklindeki sorusuna şu yanıtı verdi:

“Bir partinin genel başkanı mahkemeye hakim tayin edemez”

“33 fezlekenin TBMM’ye gelmesi konusunda ne söylemek istersiniz?” sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Sözüm var, o faizlerin tamamını sileceğim”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aksaray programı kapsamında ilk olarak Yeşiltepe beldesini ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, çiftçilerin çok zor şartlarda üretim yaptığını dile getirerek, “Bankalara borçlusunuz, Tarım Kredi’ye borçlusunuz. Üstüne faizi bindirdiler, bedel ödeyeceksiniz. Nasıl ödeyeceksiniz? Sözüm var, o faizlerin tamamını sileceğim, sadece anaparayı ödeyeceksiniz” dedi.

Belediye Başkanı Tahsin Çelik ile makamında bir süre görüşen Kılıçdaroğlu, daha sonra belde meydanında çiftçilerle bir araya geldi.

“Çiftçi 20 kat fakirleşti”

Kılıçdaroğlu, çiftçinin 20 kat fakirleştiğini dile getirerek, “Araban olmayabilir ama günde 3 öğün yemek yemek zorundasın. Bizi besleyecek olan kim? Çiftçiler. Her alanda üreten çiftçilere destek olmak zorundayız. Eğer bir ülke buğdayını, arpasını, mercimeğini, nohudunu, baklasını, canlı hayvanını, etini dışarıdan ithal ediyorsa o ülke iflah olmaz” diye konuştu.

Haber Fora, AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap