Kılıçdaroğlu’dan “İrfan Fidan” tepkisi: Bilgi hırsızından AYM üyesi olur mu?

by Haber Fora

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Hükümetin ekonomi politikalarını eleştiren Kılıçdaroğlu, salgın sürecinde “Milli Dayanışma” kampanyası kapsamında toplanan yardım paralarını anımsattı.

Vatandaşa yardım edileceği yerde IBAN numarası verildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Dünyada bir örnek daha göstersinler. Vatandaşına yardım etmek için vatandaşından dilenenler” dedi.

“Asgari ücretin vergisiz 3 bin 100 lira olması gerekiyor”

Asgari ücret görüşmeleriyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, ücretin vergisiz 3 bin 100 lira olması gerektiğini vurguladı.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

“Öznur Çalık şehit yakınlarından özür dilemelidir”

Beşiktaş’taki terör saldırısında hayatını kaybedenler için toplanan yardım paralarını hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Bir şehit babasının 121 lira maaş aldığını dile getirdik. Bana itiraz edildi. İtirazı yapan Ak Parti milletvekili Öznur Çalık’tı” dedi.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun raporunu gösteren Kılıçdaroğlu, AK Parti’li Çalık’a tepki göstererek, “Şimdi acaba Ak Parti’nin değerli milletvekili bana bu bilgiyi yanlış bilgiyi kim verdi diye hesabını soracak mıdır? Ya da bu yanlış bilgi ile beni aldattılar, meğerse 121 lira aylık bağlamışız bir şehidin babasına diyorsa, şehitlerin yakınlarından özür dilemelidir” ifadelerini kullandı.

“Yalanı devlet politikası haline getirdiler”

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “CHP, iktidara gelince AK Parti’yi kapatacak” sözlerine de tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

AK Parti’nin  vergi düzenlemelerini eleştiren Kılıçdaroğlu, vergi vermemek için Türkiye’den paraların kaçırıldığını ve tekrar ülkeye sokulduğunu öne sürdü. Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

“İrfan Fidan’ın kirli ilişkileri var ama 107 üyenin oyunu aldı”

Anayasa Mahkemesi (AYM) üyeliğine aday olan ve yapılan seçimde 107 oy alan Yargıtay üyesi İrfan Fidan ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Bilgi hırsızından AYM üyesi olur mu?”

Fidan’ın bir akademisyenin makalesini atıfta bulunmadan kullandığı iddiasına ilişkin Kılıçdaroğlu, “Bilgi hırsızlığı yapan bir insanın Anayasa Mahkemesi’nde ne işi var” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap