Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye: Öğrenci andını Cumhur İttifakı kaldırdı, neden Danıştay’ı hedef alıyorsun?

by Haber Fora

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun öğrenci andı ile ilgili kararıyla ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lider Devlet yönelik eleştirilerde bulunarak, “Bahçeli’ye de seslenmek istiyorum. Sayın Erdoğan, Andımız’ın hangi cümlesinden rahatsızdır? Çıkıp açıklasın. Sayın Bahçeli, Erdoğan’ı değil, Danıştay’ı muhatap alıyorsa muhatap aldığı yer yanlıştır. Sen Erdoğan’ı değil, Danıştay’ı suçluyorsun” dedi.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

“50 bin avroluk çantayla gezerseniz devlete güvenmezsiniz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı ekonomide reform paketini de eleştiren Kılıçdaroğlu, ülkedeki ekonomik sorunların bu paketle düzelmeyeceğini savundu.

Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde kamuda israfa son vereceklerini vurgulayarak, “600 milletvekili var. 450 neyine yetmiyor. 600’ün yarısı el kaldırıp indirmekle meşgul. El kaldırıp indiren adamlara fakir fukaranın parasından ödemeyeceğiz. Saray’da şatafata son vereceğiz. Devleti yöneten örnek olacak topluma. 50 bin avroluk çantayla gezerseniz devlete güvenmezsiniz. Devlet de size güvenmez” ifadelerini kullandı.

Kamuda liyakat tartışmalarına değinen Kılıçdaroğlu, “Devlet yönetiminde liyakat olur. Devletin kadrolarına eş, dost, partili, akraba atanmayacak. Bu rezaletlere son vereceğiz. Rüşvet alandan büyükeçi olmaz. Hırsız Türk bayrağı taşıyor. Hiç mi onur yok sizde?” diye konuştu.

“Gücü kuyumcuya yetiyor”

Kılıçdaroğlu, Ticaret Bakanlığı’nın ülke genelindeki kuyumculardan 500’er gram altın almak ve kamu bankalarına aktarmak için kanun taslağı hazırladığına ilişkin çıkan haberle ilgili de konuştu.

Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap