Kılıçdaroğlu’ndan Davutoğlu’na geçmiş olsun ziyareti: İktidardan gitmemek için göze alamayacakları hiçbir şey yok

by Haber Fora

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu partisinin İstanbul il başkanlığında ziyaret etti.

Davutoğlu, Kılıçdaroğlu’nu il başkanlığına gelişinde kapıda karşıladı. Yaklaşık 40 dakika süren görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu ve Davutoğlu, basın mensuplarına açıklama yaparak soruları yanıtladı. 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Kendi ülkemizde huzur içinde yaşamak istiyoruz. Herkesin düşüncesi, kimliği, inancı, yaşam tarzı farklı olabilir ama hepimiz kendi ülkemizde bayrağımızın altında huzur içinde yaşamak istiyoruz” dedi.

Elbette ki düşüncelerini söyleyeceklerini, kendileri açısından eleştirilmesi gereken bir konu varsa elbette eleştireceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu’nu, geçmiş olsun dileklerini iletmek için ziyaret ettiğini belirtti.

1970’li yılları iyi bildiğini anlatan Kılıçdaroğlu, “O yıllarda hiç kimsenin can ve mal güvenliği yoktu. Türkiye aynı kaosun içine sokulabilir. Herkesin dikkatli olması lazım. Türkiye’nin gündemini çalıp başka bir yere toplumu hedefleyebilirler. Öyle bir amaçları da olabilir. Türkiye’de 1970 öncesine, 1980 öncesine dönmek istemiyoruz. Huzur içinde birlikte yaşamak istiyoruz, halkın hakemliğinde siyaset yapmak istiyoruz. Başkalarının görüşleri çerçevesinde değil, başkalarının baskıları çerçevesinde değil. Halkın hakemliğinde siyaset yapmak kadar güzel bir şey yok” ifadelerini kullandı.

“Saldırı şahsen Selçuk Özdağ’a yapılmış bir saldırı değildir”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu da insanlığın ve Türkiye’nin son derece kritik bir eşikten geçtiğini dile getirdi.

Bugün gerek dünyanın her yerinde gerekse de Türkiye’de iki grup insanın olduğunu ifade eden Davutoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

 Son günlerde siyasilere ve gazetecilere dönük olarak fiili saldırılara kadar giden tehditler, hakaretler ve olaylar yaşandığını belirten Davutoğlu, şöyle devam etti:

Kılıçdaroğlu’na ziyareti için teşekkür eden Ahmet Davutoğlu, dayanışma gösteren diğer siyasilere de teşekkürlerini iletti. Davutoğlu, saldırıların kendilerini korkutmadığını dile getirerek, bir adım bile geri atmayacaklarını söyledi.

Özdağ’ın aynı dirayetle yola devam ettiğini aktaran Davutoğlu, konunun Gelecek Partisi değil, ülke meselesi olduğunu ifade etti.

Davutoğlu, konuşmasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sosyal medya paylaşımlarını eleştirerek, hiçbir siyasi partinin tabanını rencide edecek yaklaşımlarda bulunmadıklarını aktardı.

Konuşmasında siyasi dil konusuna vurgu yapan Davutoğlu, gazetecilere yapılan saldırıları da kınadı.

“Böyle bir devlet anlayışı olamaz”

Konuşmalarının ardından Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin “Alaattin Çakıcı’nın size yönelik tehdidi ile başlayan bir süreç var ve ardından da giderek yükselen bir tansiyon. Gazetecilere ve siyasetçilere yönelik dil de sertleşti bu süreçte. Bu siyasi tansiyonun daha da yükseleceğini düşünüyor musunuz?” sorusu üzerine şu yanıtı verdi:

Yeni bir yol haritası çizmek zorunda olduklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Türkiye’yi bu badireden kurtarmak zorundayız. Bu tür organize işler olur, gündem saptırılmak istenebilir, başka şeyler yapılabilir ama biz soğukkanlılığımızı koruyacağız. Halkın hakemliği kadar değerli bir şey yoktur” dedi.

Kılıçdaroğlu’na ziyarette Genel Başkan Yardımcıları Gamze Akkuş İlgezdi, Onursal Adıgüzel, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi de eşlik etti.

Ziyarette Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcıları Selim Temurci, Habibe Çiftçioğlu, Sema Silkin Ün, Mehmet Ali Pulcu, Mustafa Mente ve Gelecek Partisi İl Başkanı İsa Mesih Şahin de hazır bulundu.

Haber Fora, AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap