Kılıçdaroğlu’ndan Fikri Sağlar’a tepki: Çağın neresindeyiz biz?

by Haber Fora

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni yıla girerken olabildiğince herkesi kucaklayacak mesajlar vermek istediğini ifade ederek, “Kavgasız bir Türkiye istiyoruz biz. Birlikte yaşayabileceğimiz bir Türkiye istiyoruz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Biometanizasyon Merkezi İSTAÇ Kompost ve Geri Kazanım tesislerini ziyaret eden Kılıçdaroğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, 2020 yılında pek çok sorunların yaşandığını anlatarak, “Acılar yaşadık, depremler oldu, şehitlerimiz oldu. 2021 yılına hepimiz umutla başlayacağız. 2021 yılının acısız bir yıl olmasını, güzel bir yıl olmasını, sağlıklı bir yıl olmasını, Kovid-19’un artık ülkemizden ve dünyadan gitmesini istiyoruz. Çocuklarımız okula gitsinler, öğrensinler, sosyal yaşamın içinde yer alsınlar. Hayatın güzel olmasını istiyoruz ve diliyoruz. Bu akşam da bütün yurttaşlarımızın huzur içinde bir akşam geçirmelerini diliyoruz. En büyük arzumuz bu” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, 2020’de sadece pandemi değil, ekonomi konusunda da çok kötü bir yıl geçirdiklerini söyledi.

Yoksulluğun derinleştiğini anlatan Kılıçdaroğlu, “Ekonomide ciddi bir değişime, ciddi bir dönüşüme ihtiyaç var. Faiz ve döviz ekseninden ekonominin kurtarılarak üretim, yatırım ve istihdam eksenine dönmesi lazım. Eğer bunu yapabilirlerse çok güzel bir şey yapmış olurlar” dedi.

Kılıçdaroğlu, milyonlarca üniversite mezununun bu ülkede işsiz olmasının bir sorumlusunun olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sanatçılarla ilgili açıklamasıyla ilgili görüşü sorulan Kılıçdaroğlu, sanatçıların aykırı insanlar olduğunu, düşüncelerini de özgürce ifade ettiğini belirterek dünyanın her tarafında, çağın her döneminde de sanatçılara saygı duyulduğunu hatırlattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sanatçıların her zaman toplumun saygın bireyleri olarak görev üstlendiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Hiçbir zaman canileri savunmadık”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Canilerin tıpış tıpış serbest kalacağı bir dünya, bir Türkiye yoktur” açıklaması hatırlatılan Kılıçdaroğlu, şu değerlendirmede bulundu:

“Kavgasız bir Türkiye istiyoruz”

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, yeni bir yıla girerken olabildiğince herkesi kucaklayacak mesajlar vermek istediğini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Başörtülü hakim” sorusu

Kılıçdaroğlu, Eski Bakan Fikri Sağlar’ın “başörtülü hakim” ile ilgili görüşlerini paylaşıp paylaşmadığının sorulması üzerine de şunları söyledi:

“Ben Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yerlisiyim”

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP’yi “yerli ve milli muhalefet olmadığı” yönünde eleştirdiğinin hatırlatılması üzerine de, “Ben samimi söylüyorum, yerliyim arkadaşlar, milliyim arkadaşlar. Peki onları tanımlamak gerekirse nasıl tanımlamak gerekir? Onlar Katar yerlisi, ben Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yerlisi ve millisi bir vatandaşım” dedi.

Yerli ve milli olmanın, ülkenin kaynaklarını ülke insanı için kullanmak anlamına geldiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanlığının, İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki iddialarla ilgili müfettiş görevlendirmesinin sorulması üzerine de “Eğer İçişleri Bakanlığı, ‘Ekrem Bey’in el attığı dosyalara ben de el atmak istiyorum dolayısıyla yolsuzlukları sadece sen değil ben de tespit etmek istiyorum.’ diyorsa gelsinler zaten. Bizim çekineceğimiz, korkacağımız bir şey yok. Ekrem Bey bütün ihaleleri şeffaf yapıyor mu? Yapıyor. YouTube üzerinden yayımlıyor mu yayımlıyor. Bütün bunlar gerçek mi? Gerçek. Onlar da seyrediyorlar mı? Onlar da seyrediyorlar” dedi.

CHP’li 11 büyükşehir ve diğer belediye başkanlarının da böyle çalıştığını belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

Asgari ücret tartışması 

Asgari ücretin, “Minimum, en düşük ücret” anlamına geldiğini ve bundan gelir vergisi alındığını hatırlatan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

Haber Fora, AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap