Kılıçdaroğlu’ndan “reform paketi” eleştirisi: Bazıları alkışladı ama biz eylem planından bir şey olmayacağını biliyorduk

by Haber Fora

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, grup toplantısı öncesi partisine katılan milletvekili Cihangir İslam’a rozet takarak tebrik etti.

Hayatını kaybeden tiyatro sanatçısı Rasim Öztekin için de taziyelerini ileten Kılıçdaroğlu, “Bütün sanat dünyasına başsağlığı diliyoruz” dedi.

Levent Gültekin saldırısı

Kılıçdaroğlu, Gazeteci Levent Gültekin’in saldırıya uğramasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bir gazetecinin düşüncelerini açıkladı diye tehdit edilmesinin kabul edilemez olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “İnsan Hakları Eylem Planı’nın açıklandığı bir ortamda hala bu saldırılar oluyor ve saldırıyı yapanlar bir şekilde elini kolunu sallayarak sokaklarda geziyorsa bu eylem planının bir şeye yaramadığı belli oluyor” dedi.

“Eylem planından bir şey olmayacağını biliyorduk”

Gazeteciler İsmail Dükel ve Müyesser Yıldız’a verilen hapis cezalarıyla ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, “Müyesser hanım tam 5 ay hak etmediği bir ortamda yaşamını sürdürdü. Doğru değil. Buradan bütün gazeteci arkadaşlara, basın çalışanlarına, kalemini satmayanlara, özgürce düşüncelerini ifade eden bütün gazetecilere selam gönderiyoruz ve diyoruz ki; siz kaleminizi satmadınız sürece, kimi eleştirirseniz eleştirin biz her zaman yanınızda olacağız” dedi.

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı “İnsan Hakları Eylem Planı” ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap