Kılıçdaroğlu’nun “sözde” ifadesine Cumhurbaşkanlığı, AK Parti ve Adalet Bakanı’ndan tepki

by Haber Fora

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun  “2020 yılında Türkiye’de bir ülkenin sözde Cumhurbaşkanı bir gazeteyi doğrudan hedef gösterip ‘Ben o gazeteyi okumuyorum siz de satın almayıp okumayın’ diye çağrı yapıyorsa orada medya üzerindeki vesayeti ve baskıyı bir düşünün” ifadelerine Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den tepki var.

Altun, Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’dan özür dilemesini isterken, “sözde Cumhurbaşkanı” ifadesinin milli iradeye yapılmış bir saygısızlık olduğunu savundu.

AK Parti Sözcüsü Çelik ise “Tüm milletimiz şimdiye kadar olduğu gibi, meşru Cumhurbaşkanlığı makamına saygısızlık edenlere gereken dersi vermeye devam edecektir” dedi.

Adalet Bakanı Gül de Kılıçdaroğlu’na “Milletimizin oylarıyla seçilmiş Sayın Cumhurbaşkanımız için ‘sözde’ diyerek hitap etmek milli iradeye yönelik büyük bir hazımsızlık ve saldırıdır” tepkisi gösterdi.

Kılıçdaroğlu ne dedi?

Kılıçdaroğlu, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Gazetecilere minnet borçlu olunduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, günün 24 saatinde çalışan ve dünyadan haberleri ulaştıran gazetecilere teşekkür etti.

Basın İlan Kurumu tarafından 5 gazeteye doğru haber yaptıkları için 333 gün ilan kesme cezası verildiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

Haber Fora

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap