‘Kıskançlık’ bahanesiyle eşini boğarak öldüren Ünal Özcan hakim karşısına çıkıyor

by Haber Fora

Ünal Özcan, 9 yıllık eşi ve iki çocuğunun annesi Sonbahar Özcan’ı 19 Temmuz 2020’de uykusunda boğarak katletti.

Gerekçesi ise, Sonbahar Özcan’ın sosyal medya uygulamalarında yaptığı bazı mesajlaşmalardı.

Daha önce de öldürmeye çalışmış

Aldatıldığından şüphelenip eşini öldüren sonra bacanağını arayarak işlediği cinayeti haber veren Ünal Özcan, ardından polislere teslim oldu.

Verdiği ifadede korkunç cinayeti bütün detaylarıyla anlatan Ünal Özcan, daha önce de eşini boğmaya çalıştığını da söyledi. 

Ayrılmayı değil cinayeti seçti

Sonbahar Özcan’ı öldürmeye ilk teşebbüsünün ardından eşinin ve kendi ailesinin araya girmesiyle ayrılmadıklarını söyleyen Ünal Özcan, eşinin tekrar sosyal medya uygulamalarında başka erkeklerle mesajlaşmalarını görünce, boşanmayı değil cinayeti seçti.

Cinayeti nasıl işlediğini anlattı

Ağırlaştırılmış müebbet isteniyor

36 yaşındaki eşi Sonbahar Özcan’ı katleden Ünal Özcan, ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davada yargılanıyor.

İki çocuğunun annesini katlettikten sonra cezaevine konulan Ünal Özcan’ın tutukluluk haline yaptığı itirazlar reddedildi.

Ünal Özcan, ilk kez yarın hakim karşısına çıkacak. Duruşma saat 13.30’da görülecek.

Avukat Polat: Aldatılma vurgusuyla cezada indirim amaçlanıyor

Eşi Ünal Özcan tarafından katledilen Sonbahar Özcan’ın ailesinin avukatı Melike Polat, katil Ünal Özcan’ın ifadesindeki aldatılma vurgusuyla verilecek cezada indirim uygulanmasının amaçlandığına dikkati çekiyor:

Sonbahar Özcan, eşi tarafından kıskançlık bahanesiyle uykusunda katledildi. Biz davanın sonuna kadar takipçisi olacağız ve katilin iyi hal indirimi, haksız tahrik indirimi gibi sadece erkek olduğu için uygulanacak indirimleri engellemek için çalışacağız. 

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap