Koç Holding: Uzaktan çalışma, 35 bin ofis çalışanımız için kalıcı hale geliyor

by Haber Fora

Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uygulanan ‘uzaktan çalışma’ modelinin, 35 bin ofis çalışanı için kalıcı hale getirileceğini açıkladı.

“Değişmekten korkmuyoruz, kendimize güveniyoruz” diyen Çakıroğlu, “Bu dönemde elde edilen tecrübelerimiz ışığında, geleceğin esnek çalışma modellerine yönelik çalışmalarımızı olgunlaştırarak devreye alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Koç Holding 34. Üst Düzey Yöneticiler Toplantısı (ÜDYT) aralık ayının son haftasında yapıldı ve program kapsamındaki konuşmalar Koç Holding’in kurumsal dergisi Bizden Haberler’de yayımlandı. 

T24’te yer alan habere göre pandeminin yarattığı zorunluluklar paralelinde dijitalleşmede çok kısa sürede önemli mesafe alındığını aktaran ve McKinsey’in hazırladığı bir rapora göre, tüketicilerin ve şirketlerin dijitalleşme alanında 5 yılda kat etmesi beklenen mesafeyi 8 haftada aldığına dikkati çeken Çakıroğlu, online satışların katlanarak büyüdüğünü, toplu taşıma yerine özel araç tercihlerinin arttığını; bisiklet ve scooter kiralama uygulamalarının hızla büyüdüğünü söyledi.

Çakıroğlu,  pandemiyle birlikte hızla uzaktan çalışmaya geçildiğini vurgulayarak şunları söyledi:

“Evler aynı zamanda ofis ve okul haline geldi” diyen Levent Çakıroğlu, “Bu durum emlak piyasasını ve ev geliştirme sektörünü hareketlendirdi. Uzaktan sağlık hizmetleri de hızla büyüdü. Tiyatrolar, arşivlerindeki oyunları online izlemeye açtı. Müzelerimiz de sergilerini sanal ziyarete açtı. Hava yolu taşımacılığının pandemi öncesi seviyesine dönmesinin uzun süre alması bekleniyor” diye konuştu.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap