Kongre baskını, Herkül’le Zeyna’yı karşı karşıya getirdi

by Haber Fora

Zeyna: Savaşçı Prenses’in (Xena: Warrior Princess) oyuncusu Lucy Lawless, eski rol arkadaşı Kevin Sorbo’yu ABD Kongresi’ndeki isyancılara “fırsat verdiği” gerekçesiyle kınarken isyancıların Sorbo’nun “kötücül isteğini” yerine getirdiğini öne sürdü.

1990’lı yıllarda Herkül: Efsanevi Seyahatler (Hercules: The Legendary Journeys) dizisinde Herkül’ü canlandıran Sorbo, üretken bir Donald Trump destekçisi.

Çarşamba günü (6 Ocak) Sorbo, Joe Biden’ın başkanlığının onaylanmasını durdurmak amacıyla Washington’daki Kongre binasına hücum eden kişilerin Trump destekçileri kılığına girmiş antifaşistler olduğunu yanlış bir şekilde iddia etti.

Başka bir tweet’te Sorbo, birkaç isyancının fotoğrafının yanı sıra şu yorumu paylaştı:

Herkül: Efsanevi Yolculuklar’ın spinoff’u (orijinal yapımdaki bir konuya ya da karaktere yoğunlaşan yapımlar, -çn.) olan Zeyna dizisinden Lawless da şu yanıtı verdi:

Lawless, tweet’e iki de hashtag ekledi: “#KeepingYourFilthyHandsClean” (#KirliElleriniTemizTutuyor) ve “#Enabler” (FırsatSağlayan)

Sorbo henüz Lawless’ın tweet’ine yanıt vermedi.

The Independent yorum yapması için Sorbo’ya ulaştı.

Salı günü Kongre binasına düzenlenen saldırı 5 kişinin ölümüyle sonuçlanırken, hükümet yetkilileri hızla Senato Salonları’ndan tahliye edilmişti. Başlangıçta kuşatmada yer alanlara destek verdiği görülen Trump, ayaklanma sırasında Twitter’dan paylaştığı videoda onları “çok özel” diye niteleyerek “Sizi seviyoruz” ifadesini de kullanmıştı.

Perşembe günü (8 Aralık) nihayet başkanlık seçimindeki yenilgisini kabul ettiği bir videoda Trump, isyancıların “demokrasinin makamına kafa tuttuğunu” söyledi.

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Haber Fora için çeviren: Ata Türkoğlu

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap