Köpek hırsızlarına 500 bin dolar teklif eden Lady Gaga’ya tepki: “Pandora’nın Kutusu’nu açabilir”

by Haber Fora

Lady Gaga, çalınan iki köpeğinin bulunması karşılığında “sorgusuz sualsiz” 500 bin dolarlık (yaklaşık 3,7 milyon TL) ödül teklif edince eleştirilerin hedefi oldu.

Eski FBI ajanı Frank Montoya Jr, Lady Gaga’nın para ödülü teklifini sert şekilde eleştirerek böyle bir önerinin Los Angeles Polis Teşkilatı’nın (LAPD) soruşturmasını tehlikeye attığını ve suçluları ünlülerin köpeklerini çalıp bunları fahiş meblağlar karşılığında iade etmeye teşvik ettiğini söyledi.

Daily Mail’in haberine göre, sanatçının aile dostu Ryan Fischer çarşamba günü saat 22:00 civarında Lady Gaga’nın Fransız buldoglarını West Hollywood’da yürüyüşe çıkardığı sırada saldırıya uğramış ve üç köpeğin ikisini çalan hırsızlar tarafından göğsünden vurulmuştu. People dergisi, hastaneye kaldırılan Fischer’ın hayati riskinin bulunduğunu belirtmişti.

Hırsızların pop yıldızının köpeklerini özellikle hedef alıp almadığı bilinmemekle birlikte, Fransız buldoglarına talep yüksek seyrediyor ve safkan kökenlilerin değeri 10 bin doları (yaklaşık 74 bin TL) bulabiliyor. Güvenilir yetiştiricilerden gelen köpeklerin değeriyse çoğunlukla 3 bin ile 5 bin dolar arasında (yaklaşık 22 bin-37 bin TL) değişiyor. Los Angeles’ta bu cins başka köpeklerin de çalındığı bildirilmişti.

1991-2016 döneminde FBI için çalışan Montoya, Daily Mail’e şunları söyledi:

Los Angeles’ta faaliyet gösteren avukat Louis Shapiro ise Daily Mail’e şu açıklamayı yaptı:

Fischer’ın vurulmasının ardından Hollywood köpek gezdiricileri artık kendilerini müdafaa etmenin yollarını arıyor. Köpek gezdirme şirketleri güvenlik tedbirlerini sıkılaştırıyor ve şiddet içeren kaçırma hadiselerinden korunmak için programlarını değiştiriyor. Happy Heart Pet Care’in sahibi Anna-Marie Arredondo, TMZ’e verdiği röportajda, ateşli silah taşıyabilmek için izin almanın yollarını aradığını söyledi.
 

Dövüş sporu dersleri almayı düşündüğünü de belirten Arrendondo, gece yürüyüşüne çıktığındaysa yalnızca iyi ışıklandırılmış yerleri tercih edeceğini ifade etti. “Fetch! Pet Care” adlı kuruluşun sahibi Renee Lutz, köpek gezdiricilerine biber gazı spreyi ve el feneri vereceğini, gece yürüyüşlerini de tamamen sonlandıracağını belirtti. Troop Canine’ın sahipleri Alyssa ve Saul ise köpek gezdiricileri için vücut kamerası uygulamasına geçebilir.

The American Kennel Club, Fransız buldoglarının ABD’de en çok tercih edilen 4. cins olduğunu ifade ediyor. PBS’e göre, söz konusu türün ABD’de en çok rağbet gören cinsler listesindeki yeri, yalnızca 20 yıl içinde 76’dan 4’e yükseldi.

Buldogları kurtarma çalışması yürüten New Jersey merkezli SNORT’un kurucusu Tara Bruno, People’a verdiği röportajda ufak, taşınabilir, popüler ve pahalı oldukları için Fransız buldoglarının en çok çalınan köpek cinsleri arasında yer aldığını söyledi:

Bruno şunları ekledi:

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news

Haber Fora için çeviren: Şafak Küçüksezer

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap